Mazda - samochody elektryczne

Pozostałe modele (2 wersje)

Mazda MX 30

  • Akumulator netto: 30.0 kWh
  • Przyśpieszenie 0-100 km/h: 9.7s
  • Prędkość maksymalna: 140 km/h
04.04.2024
Mój przedmówca dość krytycznie podszedł do oceny Mazdy mx30. Pytanie czy teoretyzuje bo po prostu miał okazję przejechać się testowo autem ,czy jest naprawdę właścicielem samochodu .Mam samochód od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony .Auto jest wyposażone jak niejeden luksusowy automobil. Przejeżdża ok. 170-180 km na jednym naładowaniu .Jest to w zupełności wystarczające do codziennej obsługi : przedszkole , szkoła , treningi , biuro ,sprawunki itp. Jest bardzo dynamiczne i zwinne . Świetnie trzyma się jezdni dzięki niskiemu środkowi ciężkości przez ciężar baterii . W zakrętach jak sortowe auto . Średnie gabaryty pozwalają na łatwe parkowanie i manewrowanie w mieście . Bagażnik jak na takie kompaktowe auto OK . Bardzo wygodne z przodu , z tyłu gorzej . Ale jest to kompakt . A jej wada w postaci niedużej baterii okazała się największą zaletą Mazdy .Ładujemy ją ze zwykłego gniazdka 230v .Pod domem ,u kolegi na działce itp. Nie potrzebna jest kosztowna stacja ładowania .
147 km
realnego zasięgu Dane techniczne
Ceny od 161 100 zł

Górski Pałacyk Noclegi

Informacje o Mazda

Mazda

Opis Mazda

Mazda przyjęła podejście do elektryfikacji zwane "Multi-Solution Scalable Architecture". Oznacza to, że marka skupia się na opracowywaniu różnych rodzajów napędów, takich jak samochody hybrydowe, hybrydowe typu plug-in oraz samochody elektryczne czyste. Chcąc osiągnąć jak najlepsze osiągi, Mazda stawia na wydajność energetyczną, inżynierię SkyActiv oraz swoją własną technologię nazwaną "e-SKYACTIV".

Mazda MX-30 to pierwszy w pełni elektryczny samochód marki Mazda. MX-30 jest kompaktowym SUV-em o stylowym wyglądzie. Posiada baterię o pojemności łącznej 35,5 kWh, która zapewnia zasięg około 200 km na jednym ładowaniu. Samochód oferuje ciekawe rozwiązania designu i wysoką jakość wykończenia wnętrza.

 

Zaś Mazda MX-30 EV jest wersją hybrydową typu plug-in samochodu MX-30. Oprócz silnika elektrycznego posiada także tradycyjny silnik spalinowy, który może wspomagać napęd elektryczny. MX-30 EV oferuje większy zasięg dzięki możliwości ładowania baterii z zewnętrznego źródła, ale nadal jest bardziej ekologiczny niż konwencjonalne samochody.

 

Można więc oczekiwać, że Mazda będzie kontynuować innowacje w dziedzinie samochodów elektrycznych i wprowadzać kolejne modele zgodnie z rosnącymi potrzebami i oczekiwaniami klientów oraz zgodnie z postępem technologicznym w tej dziedzinie.