BYD nie zwalnia. Firma właśnie osiągnęła kolejny kamień milowy

Wiodący chiński producent pojazdów elektrycznych osiągnął kolejny kamień milowy w swojej historii. Sprzedaż samochodów z rodziny BYD Yuan przekroczyła milion.
Fot. TY Lim / Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-06-24 Fot. TY Lim / Shutterstock.com
"SUV BYD mocno konkuruje z innymi popularnymi ... 24.06.2024

Miłosz

Data dodania: 2024-06-24

Górski Pałacyk Noclegi

Rodzina Yuan, składająca się z modeli Yuan Plus, Yuan Up i Yuan Pro, cieszy się ogromnym powodzeniem. Yuan Plus (znany za granicą jako Atto 3) jest elektrycznym SUV-em opartym na e-platformie 3.0.


Globalny zasięg


BYD nie tylko dominuje na rodzimym rynku, ale również dynamicznie się rozwija na rynkach międzynarodowych. Yuan Plus szybko stał się bestsellerem na rynkach w Australii, Tajlandii, Brazylii, Meksyku itp. 


We wrześniu z linii montażowej zjechał 500-tysięczny egzemplarz modelu Yuan Plus. Modele Yuan Pro i Yuan Up z cenami 13 200 dolarów i 13 400 dolarów również nieźle namieszały na rynku jako alternatywy na prawie każdą kieszeń.


Konkurencyjne ceny


Ceny początkowe poniżej 16 500 dolarów w Chinach sprawiają, że elektryczny SUV BYD mocno konkuruje z innymi popularnymi modelami, takimi jak Tesla Model Y i Volkswagen ID.4.


Yuan jest jednym z najlepiej sprzedających się wariantów wypuszczonych przez BYD; stanowił 14 proc. sprzedaży firmy w 2023 roku. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy br. BYD sprzedał już prawie 135 000 egzemplarzy Yuana.


Biznes się kręci


BYD planuje dalszą ekspansję na rynki zagraniczne. Po złożeniu wniosku do południowokoreańskiego ministerstwa środowiska o wydanie certyfikatu emisji i hałasu, firma planuje wprowadzić na rynek tamtejszy tanią wersję Atto 3 (Yuan Plus). Podobnie w Korei Południowej, gdzie na razie dominują krajowi producenci samochodów, BYD zamierza uzyskać liczący się udział w rynku.

Komentarze (1)

0/10
  • Jakub D
    odpowiedz

    "SUV BYD mocno konkuruje z innymi popularnymi modelami, takimi jak Tesla Model Y" ale cóż to za konkurowanie z autem 2 segmenty większym?

Autor

Miłosz

Od kilku lat tworzę treści dla mediów online i tradycyjnych. Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem od pracy w lokalnym, miejskim portalu internetowym. Dziś piszę m.in. dla Bezprawnika.pl, Biotechnologii.pl i News4Media. Wolny czas spędzam na przeglądaniu YouTubea w poszukiwaniu ciekawostek zarówno o świecie dawnym, jak i współczesnym. Chętnie sięgam również po dobrą książkę – tak kryminał, jak i literaturę faktu.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników BYD Dodaj swój zasięg

BYD YangWang U8

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
3 s
Prędkość maksymalna
200 km
Zasięg oficjalny (WLTP)
Wszystkie dane BYD YangWang U8

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Modele producenta BYD