Enefit rozwija w Polsce sieć ładowania samochodów elektrycznych

Spółka Enefit z estońskiej grupy Eesti Energia dynamicznie wkracza na polski rynek elektromobilności. Uruchomienie 22 stacji ładowania Enefit Volt w Bielsku-Białej, rozmieszczonych w 19 strategicznych lokalizacjach, wpisuje się w globalny trend zrównoważonego rozwoju i stanowi ważny krok w kierunku ekologicznej przyszłości kraju.
Fot. Rawpixel.com shutterstock.com
Data publikacji: 2024-03-10 Fot. Rawpixel.com shutterstock.com

Miłosz

Data dodania: 2024-03-10

Zrównoważony rozwój i troska o środowisko stanowią fundament działalności Enefit. Firma z dumą ogłasza, że wszystkie nowo otwarte stacje ładowania będą zasilane w 100% zieloną energią. 


Na razie samochód naładujesz za darmo 


Od 5 marca do 1 kwietnia 2024 korzystanie ze stacji jest bezpłatne, co można potraktować jako zachętę dla kierowców pojazdów elektrycznych do przetestowania nowej infrastruktury. Aby skorzystać z tej oferty, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Volt z Google Play lub Apple Store.


Ale Enefit nie poprzestaje na inicjatywach w Bielsku-Białej. Spółka ambitnie planuje ekspansję, dążąc do zlokalizowania 2500 stacji ładowania na terenie Polski do 2028 roku. Realizacja tego celu będzie wymagała pozyskiwania aż 500 nowych lokalizacji rocznie. 


Od energetyki do elektromobilności


Po debiucie na polskim rynku w 2016 roku Enefit rósł i szybko stał się znaczącym graczem w branży energetycznej z uwagi na szeroki wachlarz usług związanych z zakupem energii i gazu oraz rozwiązaniami w zakresie efektywności energetycznej. Wprowadzenie usług ładowania samochodów elektrycznych to naturalny krok w ewolucji firmy, który ma umocnić jej pozycję na rynku.


Stacje ładowania Enefit Volt są już dostępne nie tylko w Polsce, ale i w krajach bałtyckich –Estonii, na Litwie i Łotwie. To świadczy o międzynarodowym charakterze przedsięwzięcia Enefit. Uruchomienie stacji ładowania Enefit Volt w Bielsku-Białej jest kolejnym krokiem na ścieżce rozwoju firmy.


Ambitne plany Enefit na najbliższe lata zapowiadają rewolucję w sposobie myślenia o transporcie i energii, skierowaną na ochronę środowiska i promocję zielonych technologii. Dążenie do rozwoju sieci 2500 stacji ładowania do 2028 roku wyraźnie sygnalizuje zobowiązanie firmy do budowania zrównoważonej przyszłości.




Komentarze

0/10

Autor

Miłosz

Od kilku lat tworzę treści dla mediów online i tradycyjnych. Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem od pracy w lokalnym, miejskim portalu internetowym. Dziś piszę m.in. dla Bezprawnika.pl, Biotechnologii.pl i News4Media. Wolny czas spędzam na przeglądaniu YouTubea w poszukiwaniu ciekawostek zarówno o świecie dawnym, jak i współczesnym. Chętnie sięgam również po dobrą książkę – tak kryminał, jak i literaturę faktu.

Ostatnie komentarze

KIedy będzie czynna ładowarka w Nysie? Stoi ... 25.08.2024
Dopiero planują węglik krzemu? Z tego wynika, ... 22.08.2024