Genesis Neolun Concept – koncepcyjna wersja luksusowego koreańskiego SUV-a robi wrażenie

Genesis zapowiada luksusowego, w pełni elektrycznego SUV-a. Model Neolun Concept wygląda jak wyciągnięty z filmów science fiction.
Fot. genesis.com
Data publikacji: 2024-03-29 Fot. genesis.com

Kamil

Data dodania: 2024-03-29

Genesis fanom marki kojarzyć się może ze sportową odmianą Hyundaia. Tymczasem ich koncepcyjny model elektrycznego SUV-a otwiera przed marką zupełnie nowe pole do eksploatacji rynku.


Genesis dominuje USA


Luksusowa marka Hyundaia wyraźnie wzrasta na fali popularności elektromobilności. To dzięki niej tylko w zeszłym roku Genesis zyskał czterokrotny wzrost sprzedaży, wyprzedzając takie marki jak Lucid, czy Lexus.


Na potwierdzenie swojego zaangażowania w rozwój linii samochodów elektrycznych, jako jeden z pierwszych Genesis zadeklarował zakończenie sprzedaży samochodów spalinowych do 2026 roku. Nie są to tylko puste obietnice, gdyż południowokoreański producent wprowadził na rynek USA pierwszy elektryczny pojazd już w 2022 roku, a po sukcesie modelu GV60 jest on gotów na więcej.


Genesis eksperymentuje z gamą modelową


Od czasu premiery elektrycznych pojazdów Genesisa w USA, producent postanowił nieco poeksperymentować ze swoją gamą modelową. Poza crossoverem o oznaczeniu GV60 marka oferuje również elektrycznego SUV-a GV70.


Teraz Genesis postanowił iść o krok dalej, prezentując swoja koncepcyjną wersję innowacyjnego SUV-a. Model Neolun Concept wygląda jak wyciągnięty z filmów science fiction.


Genesis Neolun Concept to technologiczne dzieło sztuki


Genesis Neolun Concept będzie nie tylko pełnowymiarowym, luksusowym SUV-em. Producent opisuje model jako „innowacyjny, wykraczający poza konwencjonalne standardy”. Inżynierowie zdołali: usunąć słupek B, zamontować drzwi przesuwne, elektryczne wysuwane stopnie boczne oraz promiennikowe ogrzewanie kabiny.

Fot. genesis.com

Ponadto Genesis Neolun Concept wyposażony będzie w nagłośnienie przypominające to znajdujące się w sali koncertowej. To SUV, w którym będzie można zarówno komfortowo podróżować, jak i odpocząć, gdyż przednie siedzenia będzie można ponoć obrócić od 180 stopni, stwarzając wzorcową przestrzeń do rozmów.


Luc Donckerwolke, dyrektor kreatywny Genesis dodaje, że ich koncepcyjny SUV utrzymany zostanie w stonowanej stylistyce o „zredukowanym designie”. Trzeba przyznać, że minimalistyczne podejście do wnętrza i nadwozia samochodu może się podobać. Producent nie zdradza jednak ceny oraz daty wejścia do sprzedaży nowego konceptu marki.

Fot. lev radin / Shutterstock.com

Komentarze

0/10

Autor

Kamil

Redaktor portalu OtoEV. W nowoczesnej, elektrycznej motoryzacji poszukuję nieszablonowości myślenia konstruktorów i złamania konwencji „unifikacji modeli”. Szczególnie przyglądam się rozwojowi segmentu małych miejskich elektryków. Prywatnie miłośnik hot hatchy, muzyki oraz dobrej książki.

Ostatnie komentarze