Stokrotka chce być eko, dlatego przy sklepach tej sieci powstaną stacje ładowania

W ramach umowy pomiędzy Stokrotką a litewskim dostawcą inteligentnych rozwiązań w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych, Inbalance grid, powstanie aż 276 nowoczesnych punktów ładowania przy 114 marketach.
Fot. tomeqs / Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-07-05 Fot. tomeqs / Shutterstock.com
Wszędzie "przedruk" tej samej informacji ... 15.07.2024

Miłosz

Data dodania: 2024-07-05

Górski Pałacyk Noclegi

Litewska firma dysponuje obecnie ponad 800 punktami ładowania w krajach bałtyckich, co czyni ją największym operatorem w tym regionie.


Kilkaset punktów jeszcze w tym roku


Wkrótce na terenie Polski pojawią się nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych. Jeszcze w tym roku np. w Lublinie, Warszawie, Wrocławiu i Łodzi zostanie uruchomionych 138 punktów ładowania tylko do końca tego roku. Infrastruktura trafi również do mniejszych miejscowości.


Stokrotka zdecydowała się na współpracę z Inbalance grid ze względu na szybkość realizacji projektu oraz innowacyjność i bezpieczeństwo zaoferowanych rozwiązań. Jak zapewniła firma, jej sprzęt oraz oprogramowanie posiadają międzynarodowe certyfikaty oraz są opatentowane w Unii Europejskiej.


Firma oferuje innowacyjne rozwiązania oparte na chmurze i płynnie integrujące się z systemami zarządzania budynkiem, na czym skorzystają zarówno partnerzy, jak i klienci końcowi. Dzięki skalowalności projekt będzie dostosowywał się do przyszłego rozwoju rynku.


Infrastruktura ładowania w Polsce rośnie


Polski rynek pojazdów elektrycznych dynamicznie się rozwija. Według Polish EV Outlook Index, na koniec maja 2024 roku, po polskich drogach jeździło ponad 66,3 tys. osobowych i użytkowych samochodów całkowicie elektrycznych.


Infrastruktura ładowania również rośnie: w Polsce funkcjonowało wtedy 6910 ogólnodostępnych punktów ładowania, przy czym 29% z nich stanowiły szybkie punkty ładowania prądem stałym (DC), a 71% – wolne punkty prądu przemiennego (AC) o mocy mniejszej lub równej 22 kW.

Komentarze (1)

0/10
  • Piotr
    odpowiedz

    Wszędzie "przedruk" tej samej informacji prasowej, a żadna redakcja nie poświęciła chwili na dopytanie jakiego typu/mocy będą te stacje? Zgaduję, że będą to stacje AC patrząc na technologię Inbalance.

Autor

Miłosz

Od kilku lat tworzę treści dla mediów online i tradycyjnych. Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem od pracy w lokalnym, miejskim portalu internetowym. Dziś piszę m.in. dla Bezprawnika.pl, Biotechnologii.pl i News4Media. Wolny czas spędzam na przeglądaniu YouTubea w poszukiwaniu ciekawostek zarówno o świecie dawnym, jak i współczesnym. Chętnie sięgam również po dobrą książkę – tak kryminał, jak i literaturę faktu.