BYD chwali się wynikami za marzec. Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze

BYD kontynuuje swoją imponującą wędrówkę, po drodze bijąc kolejne rekordy sprzedaży i umacniając swoją pozycję na rynku pojazdów (NEV).
Fot. Chatchai Somwat / Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-04-03 Fot. Chatchai Somwat / Shutterstock.com

Sprzedaż przeszło 300 tys. pojazdów (NEV) w marcu potwierdza dominację marki w segmencie elektrycznym i hybrydowym.


Marzec pod lupą


Marzec przyniósł BYD drugi najlepszy wynik sprzedażowy w historii firmy, ustępując miejsca jedynie grudniowi poprzedniego roku. Ten imponujący wynik jest o tyle znaczący, że przypada po lutym, czyli miesiącu obchodzenia Chińskiego Nowego Roku, co tradycyjnie wpływa na zmniejszenie aktywności handlowej. Fakt, że sprzedaż znacznie wzrosła właśnie w marcu, świadczy o niezachwianej sile i atrakcyjności oferty BYD.


Analiza roczna rzuca więcej światła na dynamikę wzrostu BYD, z rosnącą sprzedażą o 147,8% w marcu w porównaniu z analogicznym okresem w 2023 roku. To świadczy o rosnącym popycie na samochody elektryczne i hybrydowe i udowadnia, że BYD utrzymuje silną trajektorię wzrostu w bardzo konkurencyjnym sektorze.


Dywersyfikacja i ekspansja


W ramach swojego portfolio BYD może pochwalić się imponującymi poziomami sprzedaży poszczególnych marek: Denza osiągnęła wynik 10 279 pojazdów, YangWang – 1090 pojazdów, a Fangchengbao 3550 pojazdów w marcu. Całkowity eksport BYD wyniósł 38 434 pojazdów. To ujawnia strategiczne posunięcia firmy ku globalnej ekspansji i podkreśla jej coraz mocniejszą pozycję na rynkach międzynarodowych.


Marcowe wyniki sprzedaży BYD świadczą o sukcesie firmy i o jej potencjale do dalszego wzrostu i na światowym rynku pojazdów elektrycznych. Sprzedaż milionów aut od momentu założenia firmy to kamień milowy i jasny sygnał świadczący o tym, że BYD jest silnym konkurentem nawet dla Tesli.


Obserwując tak dynamiczne zmiany, nie można się oprzeć wrażeniu, że przyszłość motoryzacji mimo braku pełnej aprobaty środowiska kierowców jest elektryczna, a BYD ma w tej przyszłości zagwarantowaną silną pozycję.

Komentarze

0/10

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników BYD

Ostatnie komentarze

BYD SEAGULL

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
Prędkość maksymalna
Zasięg oficjalny (WLTP)
Wszystkie dane BYD SEAGULL

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Modele producenta BYD