Dopłaty do samochodów elektrycznych dla osób fizycznych - program "Mój elektryk"

fot:  www.shutterstock.com
Data publikacji: 2023-07-25 fot: www.shutterstock.com
Kamil

Kamil

Data dodania: 2023-07-25
Program „Mój elektryk” możemy podzielić ze względu na beneficjentów. Różnice dotyczą nie tylko firm i osób fizycznych, ale nawet tego, czy osoba fizyczna posiada „Kartę Dużej Rodziny” czy też nie.
 
Dla kogo jest zatem program „Mój elektryk”?
 
W tym artykule skupimy się na osobach fizycznych. Co ważne, opiszemy tutaj reguły otrzymania dopłat dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Jeśli prowadzicie działalność, przejdźcie do sekcji, w której opisujemy dotacje dla firm.
 
Jeśli kupujecie samochód prywatnie, jako osoby fizyczne, niezależnie od tego, czy będzie to zakup za gotówkę, czy na kredyt, możecie otrzymać 18 750 zł lub 27 000 zł dopłaty.
 
Program Mój elektryk dla osób fizycznych rozróżnia dwie sytuacje.
 
1. Jeśli jesteście osobą fizyczną i nie posiadacie Karty Dużej Rodziny (kartę tę można wyrobić posiadając minimum trójkę dzieci) 
  • dopłata wynosi 18 750 zł.
  • maksymalna cena pojazdu to 225 000 zł.
 
2. Jeśli jesteście osobą fizyczną i posiadacie Kartę Dużej Rodziny
  • Dopłata wynosi 27 000 zł.
  • Nie ma limitu na cenę pojazdu!
 
Jak widać, zasady te są dużo korzystniejsze dla większych rodzin. Docelowo może się okazać, że niektórym bardziej opłaca ta forma dopłaty niż dopłata do samochodów elektrycznych dla firm. Wszystko jest kwestią prywatnych kalkulacji i oczywiście liczby posiadanych dzieci ;-)
 
Bardzo ważne: w przypadku dotacji dla osób fizycznych jest zastrzeżenie, że takiego samochodu nie wolno amortyzować w jednoosobowej działalności gospodarczej.
 
W kolejnym materiale opisujemy dopłaty do samochodów elektrycznych dla firm .

Galeria zdjęć

Komentarze

0/10

Autor

Kamil

Kamil

Samochodami elektrycznymi jeździ od 2016 roku i w tym czasie żaden mu się nie spalił, ani razu nie zabrakło mu prądu na trasie. Może właśnie dlatego założył serwis otoev.pl, aby inni też nie mieli obaw przed zakupem samochodu elektrycznego. Przez wiele lat związany z branża internetową, właściciel kilku firm, obserwator i użytkownik nowych technologii

Ostatnie komentarze