Program "Mój elektryk" - ważna zmiana w dopłatach do samochodów elektrycznych!

żródło: https://www.gov.pl
Data publikacji: 2023-07-25 żródło: https://www.gov.pl
Kamil

Kamil

Data dodania: 2023-07-25
W ostatnich tygodniach nastąpiła ważna zmiana, jeśli chodzi o zasady na jakie samochody można otrzymać dotację. Do tej pory samochody objęte dotacją mogły być zarejestrowane na przykład na dealera i posiadać przebieg większy niż 50 km.

Od 1 lipca zasada jest inna:
  • samochód nie może być zarejestrowany ani na dealera, leasingodawcę czy importera
  • samochód nie może mieć przebiegu wyższego niż 50 kilometrów!

Poniżej prezentujemy pełny komunikat na ten temat:

Przypominamy, że w dniu 09.05.2023 r. Zarząd NFOŚiGW podjął uchwałę w sprawie zmiany Programu Priorytetowego „Mój elektryk”, w tym definicji przedsięwzięcia podlegającego dofinansowaniu. 

Wnioskodawcy składający wnioski od dnia 01.07.2023 rnie będą mogli ubiegać się o dofinansowanie pojazdów zeroemisyjnych, które przed zakupem były zarejestrowane na dealera, leasingodawcę, importera. Dofinansowanie udzielane będzie wyłącznie do zakupu pojazdów zeroemisyjnych kategorii M1, N1, L1e, L2e, L3e, L4e, L5e, L6e, L7e fabrycznie nowych, które nie były przed zakupem zarejestrowane (z wyłączeniem leasingu). Dofinansowanie nie będzie udzielane na pojazd zeroemisyjny, który w dacie zakupu/leasingu  przez beneficjenta programu, ma przebieg kilometrowy wyższy niż 50 km

Dla wniosków złożonych do dnia 30.06.2023 r. dopuszcza się zastosowanie definicji we wcześniejszym brzmieniu programu tj. przez pojazd nowy należy rozumieć pojazd kategorii M1, M2, M3, N1, L1e, L2e, L3e, L4e, L5e, L6e, L7e fabrycznie nowy, który nie był przed zakupem zarejestrowany lub pojazd zakupiony i zarejestrowany przez dealera samochodowego, importera lub firmę leasingową, z przebiegiem kilometrowym nie wyższym niż 50 km.

Pamiętajcie o tym!

Komentarze

0/10

Autor

Kamil

Kamil

Samochodami elektrycznymi jeździ od 2016 roku i w tym czasie żaden mu się nie spalił, ani razu nie zabrakło mu prądu na trasie. Może właśnie dlatego założył serwis otoev.pl, aby inni też nie mieli obaw przed zakupem samochodu elektrycznego. Przez wiele lat związany z branża internetową, właściciel kilku firm, obserwator i użytkownik nowych technologii

Ostatnie komentarze