Kolizja Lucida Air w Warszawie. Chciał uniknąć zderzenia – o mało nie zginął

19 kwietnia 2024 roku w Warszawie na skrzyżowaniu alei Niepodległości z ulicą Madalińskiego, doszło do kolizji z udziałem samochodu elektrycznego Lucid Air.
Fot/ Bartłomiej Derski
Data publikacji: 2024-04-19 Fot/ Bartłomiej Derski
Nastepny co sie boi wlasnego cienia 19.04.2024

Redakcja Otoev

Data dodania: 2024-04-19

Kierowca chcąc uniknąć zderzenia, gwałtownie odbił w bok, uderzył samochodem w słup, a pojazd natychmiast stanął w płomieniach. Warszawskich kierowców ostrzegamy przez sporym utrudnieniem w ruchu.


Kolizja z udziałem Lucida Air w Warszawie


Najnowsze doniesienia z Warszawy zdecydowanie nie napawają optymizmem i mogą wpłynąć na reputację elektryków w stolicy. Kolizja z udziałem Lucida Air na zdjęciach udostępnionych nam dzięki uprzejmości przez pana Bartłomieja Derskiego wygląda przerażająco. Widać skalę zniszczenia samochodu.

Fot/ Bartłomiej Derski

Są duże utrudnienia w ruchu. Kierowca jest pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Na miejscu są cztery załogi straży pożarnej – podała oficer prasowa Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie mł. kpt. inż. Katarzyna Urbanowska.

Fot/ Bartłomiej Derski


TVN ustalił okoliczności zdarzenia


Jak podaje dziennikarz portalu tvnwarszawa.pl, kierowca Lucida Air chcąc uniknąć kolizji z innym samochodem, wykonał gwałtowny manewr, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup sygnalizacji świetlnej.

Fot/ Bartłomiej Derski

Samochód stanął w płomieniach i całkowicie się spalił […] Dalej trwa chłodzenie wraku. Aleja Niepodległości może być zamknięta jeszcze przez kilka godzin – wyjaśnił reporter TVN.


Jego ustalenia potwierdza podkomisarz Ewa Kołdys, oficer prasowa Komendy Rejonowej Warszawa II, dodając, że zdarzenie miało miejsce około godziny 10. Po dwóch godzinach od zdarzenia, strażacy zdołali ugasić i usunąć wrak pojazdu, jednakże prawy pas ruchu dalej pozostaje zablokowany.

Fot/ Bartłomiej DerskiKolizja z udziałem Lucida Air – policja zabrała głos


Podkomisarz Ewa Kołdys, poinformowała media również o skutkach zdarzenia drogowego:


Kierowcy została udzielona pomoc medyczna i jest on obecny na miejscu zdarzenia, gdzie w tej chwili pracują trzy zastępy straży pożarnej oraz funkcjonariusze policji, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia – poinformowała.


Na całe szczęście kierowca Lucida Air nie odniósł większych obrażeń.

Fot/ Bartłomiej Derski

Komentarze (2)

0/10
  • Esc
    odpowiedz

    No i sru. Polacy tym sosobem wyleczyli sie z elektrykow. Dziekuje

    • Nastepny co sie boi wlasnego cienia

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Lucid Dodaj swój zasięg

Opinie użytkowników Lucid Air Dream Edition R Oceń ten model

Ocena ogólna

Opinie:

Data dodania: 23.10.2023
Czy to idealny elektryk? Tak wygląda, bo auto to ocieka luksusem i technologicznymi nowinkami. Bardzo zaawansowany napęd i ogromna wydajność robią swoje. Do tego duża bateria i mamy rekordzistę zasięgu na jednym ładowaniu. Tylny rząd siedzeń przypomina bardziej samolot niż samochód. Pasażerowie siedzą w luksusie a miejsca mają pod dostatkiem. Lucid to jedno z najbardziej zaawansowanych aut EV na rynku. Właściwie to auto ma tylko jeden minus. Cenę! Ale jeśli kogoś stać na wydanie kilkuset tysięcy złotych, o wiele chętniej wydałbym je na Lucida niż na przykład BMW i7. I to zdecydowanie chętniej.
zobacz całą opinię

Ostatnie komentarze

Lucid Air Dream Edition R

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
2.9s
Prędkość maksymalna
270 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
845 km
Wszystkie dane Lucid Air Dream Edition R

Ostatnie pytania

Modele producenta Lucid