Mini Cooper wprowadza nowe warianty elektryków na rynek australijski

Mini Cooper rozwija swoją linię samochodów elektrycznych. Marka z brytyjskim rodowodem obiecuje wprowadzenie dwóch nowych modeli na Australijski rynek.
Fot. thefilipstehlik / Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-04-03 Fot. thefilipstehlik / Shutterstock.com

Kamil

Data dodania: 2024-04-03

Modele Mini Cooper E i Mini Cooper SE będą typowymi samochodami miejskimi o zacięciu sportowym, oferującym wysoki komfort podróżowania za przyzwoite pieniądze.


Nowe modele Mini Cooper


Mini Cooper zapowiada, że jeszcze w tym roku wprowadzi na australijski rynek dwa nowe modele elektryków. Będą to odświeżone warianty 3-drzwiowego hatbacka.


Ceny modelu Mini Cooper S zaczynać się będą od 53 990 dolarów, z kolei modelu SE od 58 990 dolarów. Oznacza to, że realne ceny zakupy nowych modeli Mini Coopera będą nawet nieco tańsze, niż cena premierowego wariantu.

Fot. thefilipstehlik / Shutterstock.com


Mini Cooper łączy klasykę z nowoczesnością


Mini Cooper od lat wierny jest charakterystycznej stylistyce swoich modeli – i dobrze. W dobie unifikacji samochodów Mini wciąż wyróżnia się w tłumie, dzieląc miłośników samochodów. Tę linię albo się kocha, albo nienawidzi.


Nawet w momencie rozwoju elektrycznej gamy Mini Coopera, ten nie zaskoczy swoich wiernych zwolenników. Analogowe zegary, które zastąpione są przez ekrany, wciąż przywodzą na myśl najbardziej kultowe modele marki. Mimo to Mini Cooper w klasycznej (jak na Brytyjczyka) sylwetce upakował najnowsze rozwiązania technologiczne, poprawiające komfort i bezpieczeństwo prowadzenia.


Co znajdziemy na pokładzie Mini Cooper S i SE? Przede wszystkim doskonały system nagłośnienia, panoramiczny szklany dach, szyby przeciwsłoneczne (w modelu SE), czy liczne „wspomagacze” w postaci asystentów parkowania, utrzymania pasa ruchu itp.


Dane techniczne Mini Cooper S i SE


Chociaż bazowe wersje modeli Mini Cooper S i SE różnią się cenowo jedynie o 5 tys. dolarów, warto zwrócić uwagę na specyfikację tych samochodów. Droższy model (SE) oferuje 160 kW, 330 Nm i czas do pierwszej setki na poziomie 6,7 sekundy. Wyposażony został w baterię o pojemności 54 kWh, umożliwiającej przejechanie do 403 km na jednym ładowaniu.


Tymczasem model nieco tańszy (S) oferuje: 305 km zasięgu dzięki baterii 41 kWh, setkę w 7,3 sekundy, moc na poziomie 135 kW i 290 Nm momentu obrotowego. Warto zaznaczyć, że każda z wersji mierzy dokładnie 3,85 m długości, 1,75 m szerokości, 1,46 m wysokości i oferuje do 800 litrów przestrzeni bagażowej.


Mini Cooper S i SE to dobry wybór dla osób chcących się wyróżnić, ceniących sobie komfort prowadzenia. Przeznaczony jest dla klientów poszukujących typowego miejskiego samochodu, który pozwoli na weekendowy wypad za miasto. Chociaż Mini Cooper S i SE nie jest demonem prędkości i nie powala zasięgiem, do wykorzystania miejskiego sprawdzi się wprost idealnie.

Fot. thefilipstehlik / Shutterstock.com

Komentarze

0/10

Autor

Kamil

Redaktor portalu OtoEV. W nowoczesnej, elektrycznej motoryzacji poszukuję nieszablonowości myślenia konstruktorów i złamania konwencji „unifikacji modeli”. Szczególnie przyglądam się rozwojowi segmentu małych miejskich elektryków. Prywatnie miłośnik hot hatchy, muzyki oraz dobrej książki.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Mini

Ostatnie komentarze

Mini Cooper SE

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
7.3s
Prędkość maksymalna
150 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
199 km
Wszystkie dane Mini Cooper SE

Mini Cooper

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
Prędkość maksymalna
Zasięg oficjalny (WLTP)
Wszystkie dane Mini Cooper

Mini Cooper Electric

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
6.7 sec
Prędkość maksymalna
170 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
385 km
Wszystkie dane Mini Cooper Electric

Ostatnie pytania

Modele producenta Mini