Ocena ogólna

Oceń ten model Opinie (8 opinii)

Rafał

10/10
Data dodania: 07.02.2024
Model: Tesla Model Y Long Range Dual Motor
Niektórzy piszą o twardym zawieszeniu. Chyba naprawdę nigdy nie jeździliautem z twardym zawieszeniem. W wersji Long Rangę zawieszenie jest wręcz miękkie/kanapowe - nie jest to zawieszenie citroena, ale do tego stopnia nieprzyjemne, że aż strach ostrzej wchodzić w zakręty. Auto nie prowadzi się zbyt pewnie. Za to wersja performance ma bardziej usztywnione zawieszenie, ale nie możemy mówić o twardym :) Tego typu zawieszenie, ma audi a3, a4, ford focus i wiele innych aut. Performance dzięki temu, że jest bardziej usztywniony, niższy i opony o niższym profili prowadzi się bardzo pewnie. Dla mnie w punkt. Jak ktoś chce zobaczyć co znaczy twarde zawieszenie to proponuję przejechać się Honda Civic Type-R (przedostatnim wypustem). Tesla Y obecnie to najlepsze auto elektryczne jakim jechałem odrzucając wersję standard i LR właśnie z uwagi na zawieszenie. Performance jest idealne i przypomina mi te z 3. Ciekawe jak jest w obecnym modelu poliftowym (podobno bardziej komfortowe - oby nie zepsuli.

Górski Pałacyk Noclegi

Gosia

8/10
Data dodania: 05.12.2023
Model: Tesla Model Y Long Range Dual Motor
Fajny samochód ale bez przesady z tymi och i ach. Ma swoje wady - twarde zawieszenie, brak czujników parkowania tylko jakaś imitacja na podstawie danych z kamer. Często jest problem z parkowaniem jak ktoś nie ma wprawy. Pomyłką są też automatyczne wycieraczki, które raz działają dobrze, a innym razem wariują i mielą po szybie bez sensu

M&M

9/10
Data dodania: 08.11.2023
Model: Tesla Model Y Long Range Dual Motor
Świetne auto. Imponujący zasięg, przestronne wewnętrzne, dobra przyczepność w trudnych warunkach jazdy. Sprawdza się już dobrych kilka miesięcy. Polecam

Anna

Data dodania: 05.11.2023
Model: Tesla Model Y Long Range Dual Motor
Teoretycznie wszystko jest OK ale jednak brak czujnikow parkowania i zastąpienie ich tylko wykrywaniem przeszkód za pomocą kamer (nawet jak to sie tak super nazywa "tesla vision") to jakaś pomyłka. System gubi się, żeby zaparkować w ciasnym garażu, to trzeba naprawdę mieć wprawę.
9/10
Data dodania: 20.09.2023
Model: Tesla Model Y Long Range Dual Motor
Po 16 miesiącach i 60 tyś km nadal jestem nim zachwycony. Wygodny cichy i ekonomiczny kawał SUWa z kopem 5s do setki. Czego więcej trzeba na codzień i w trasę.

Marcin

Data dodania: 09.07.2023
Model: Tesla Model Y Long Range Dual Motor
Najlepszy zasięg, najlepsze osiągi, najlepszy stosunek jakości do ceny

Mario

Data dodania: 02.07.2023
Model: Tesla Model Y Long Range Dual Motor
Dla mnie to ideał auta elektrycznego. Po pierwsze ma mnóstwo miejsca. Po drugie siedzimy jak w aucie typu SUV, czyli wyżej. Mamy więc lepszą widoczność we wszystkich kierunkach. Mamy ogromne bagażniki, zarówno przepastny przedni jak i ogromny tylny. Spakujemy więc mnóstwo bagaży. Zasięg i zużycie energii są rewelacyjne jak na auto elektryczne. Można spokojnie celować nawet w 400 km, choć ja zatrzymuje się w trasie co około 300 km. Daje to duży relaks podróżowania i człowiek się tak nie męczy. Autopilot bardzo ułatwia podróżowanie, praktycznie używam go przez 90% każdej podróży nie wyłączając jazdy w korkach. Zużycie podczas ostaniej długiej trasy, czyli ponad 3600 km, było na poziomie 17,5 kWh/100 km. Dla mnie rewelacja.
10/10
Data dodania: 05.06.2023
Model: Tesla Model Y Long Range Dual Motor
Przy obecnych cenach to najlepszy wybór.

Pozostałe modele Tesla Wszystkie modele