41% wzrost sprzedaży Tesli w Chinach i to z tygodnia na tydzień

Tesla a właściwie sprzedaż jej aut jest trochę jak huśtawka. Raz jest lepiej a raz gorzej. Kiedy wydaje się, że przyszedł duży kryzys, nagle sprzedaż Tesli szybuje w górę, jak teraz
Fot. Sport car hub  Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-05-21 Fot. Sport car hub Shutterstock.com

MM

Data dodania: 2024-05-21

Górski Pałacyk Noclegi

W tygodniu od 13 do 19 maja 2024 r. w Tesli w Chinach zarejestrowano 13 800 nowych pojazdów. 

Liczby te przekładają się na 41% wzrost krajowej sprzedaży pojazdów Tesli w Chinach w porównaniu z 9800 egzemplarzami sprzedanymi w tygodniu poprzednim czyli od 6 do 12 maja 2024 r. 


Tesla nie podaje takich danych ale inne podmioty obecne na rynku wszystko skrzętnie zliczają


Tesla nie publikuje cotygodniowych danych dotyczących sprzedaży na krajowym rynku motoryzacyjnym w Chinach, ale ogólne pojęcie o wynikach firmy można wywnioskować na podstawie liczby rejestracji nowych pojazdów zgłaszanych co tydzień. Na szczęście te rejestracje są śledzone i udostępniane przez obserwatorów branży, a także producentów samochodów, takich jak Li Auto.


Według obserwatorów branży w zeszłym tygodniu Tesla China odnotowała 13 800 rejestracji nowych pojazdów. Biorąc pod uwagę, że w okresie od 1 do 12 maja odnotowano 16 900 rejestracji producenta pojazdów elektrycznych, wydaje się, że do 19 maja 2024 r. sumarycznie, Tesla China odnotowała 30 800 rejestracji, jak odnotowano w raporcie CNEV Post . Według obserwatorów branży aktualne dane Tesla China z tego miesiąca sugerują, że rejestracje firmy od początku roku 2024 są tylko o około 4% niższe od tego samego okresu w roku 2023. Musimy również pamiętać, że sam Elon Musk mówił, że obecny rok będzie gorszy pod względem sprzedaży niż rok ubiegły. Mimo, że wydaje się, że tak właśnie jest spadek wynosi zaledwie 4%, więc nie jest to bardzo duży wskaźnik.


To dobrze wróży krajowym wynikom producenta pojazdów elektrycznych w obecnym miesiącu, ponieważ w kwietniu 2024 r. firma sprzedała na lokalnym rynku chińskim zaledwie 31 421 egzemplarzy. Dla kontekstu, dane hurtowe Tesli w Chinach za kwiecień 2024 r. zostały określone przez Chińskie Stowarzyszenie Samochodów Osobowych na 62 167 egzemplarzy (CPCA). Liczba ta obejmowała 30 746 sztuk wyeksportowanych za granicę oraz 31 421 pojazdów sprzedanych klientom krajowym. 


Maj zdecydowanie lepszy od kwietnia


Biorąc pod uwagę obecną sprzedaż krajową Tesli w Chinach w maju, wydaje się, że lokalna sprzedaż firmy w tym miesiącu zdecydowanie przewyższy wyniki z kwietnia 2024 r. Być może jest to oznaką przyspieszenia sprzedaży i zwiększenia jego wolumenu, ale z tym trzeba poczekać jeszcze 2-3 miesiące. Jeśli rzeczywiście w przyszłych miesiącach sprzedaż również będzie większa, można mówić o faktycznym przyśpieszeniu i rozwoju.

W innym wypadku będzie to tylko chwilowy wzrost.


Chiński klient rozpieszczany zachętami różnego rodzaju


Tesla China wdraża różnorodne programy, które mają na celu zwiększenie atrakcyjności jej pojazdów w oczach konsumentów. Niedawno producent pojazdów elektrycznych wprowadził zachętę do bezpłatnego doładowania dla pierwszych 140 klientów, którzy złożą zamówienia na pojazdy przed 30 czerwca 2024 r. Tesla China uruchomiła również promocję dla obecnych klientów, która zapewnia bezpłatne mile doładowania podczas wymiany opon marki Goodyear w centrum serwisowym Tesli w ciągu najbliższego miesiąca. 

Komentarze

0/10

Autor

MM

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla Dodaj swój zasięg

Tesla Model S P90DL

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
3.0s
Prędkość maksymalna
250 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
Wszystkie dane Tesla Model S P90DL

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Modele producenta Tesla