Audi które miałem przyjemność ostatnio testować i które okazało się naprawdę bardzo fajnym elektrykiem, trafia właśnie do naszego działu sprzedaży.

Audi E-Tron Sportback 55, posiada baterię o pojemności 95 kWh brutto. Bardzo zadbane wnętrze w skórach o lekko niebieskawym odcieniu. Fotele są wentylowane i podgrzewane a dodatkowo posiadają rozbudowaną funkcję masażu. Napęd na cztery koła i pneumatyczne zawieszenie dopełniają całości. Bagażnik również jest dość spory. mamy również przedni bagażnik w którym można przewozić na przykład kable do ładowania auta.
Sportback podczas jazdy zachowuje się wzorowo. Jest to auto bardzo dobrze wyciszone i bardzo wygodne. Zawieszenie jest dość miękkie i bardzo komfortowe, jak to w Audi. Pojazd został zakupiony przez właściciela w grudniu 2020 roku i od tamtej pory zrobił zaledwie 32 000 km. jest cały czas użytkowany. W trasie auto zadawala się zużyciem na poziomie od 22 do 27 kWh na każde 100 km. Tak więc możemy przyjąć w zależności od pory roku że zasięg waha się od 250 do 350 km na jednym ładowaniu. oczywiście wiele zależy od stylu jazdy kierowcy.

Auto przez to że ma duży bufor w swojej baterii trakcyjnej ładuje się naprawdę szybko. moje przystanki na trasie liczącej blisko 1200 km nie trwały nigdy dłużej niż 30 minut. po takim czasie mogłem kontynuować jazdę dalej bez żadnych przeszkód. Oczywiście auto czuje się najlepiej na szybkich stacjach, ale takich naprawdę szybkich, czyli minimum 100 kW a nawet więcej.
Auto od początku używane przez jednego właściciela i bezwypadkowe. Sprzedawane na pełną fakturę VAT w cenie 299 000 zł brutto.
Poniżej linki do artykułów opisujących podróż tym konkretnym egzemplarzem audi na dystansie 1200 km.: