Bricoman - stacje ładowania, mapa i cennik

Bricoman w tym roku rozpoczął inwestycje w stacje ładowania samochodów elektrycznych. Na razie jest to 6 lokalizacji przy marketach w Białej Podlasce, Jaworznie, Kowalach, Lublinie, Szczecinie i Warszawie.
Sklep Bricoman w Lublinie
Data publikacji: 2023-11-23 Sklep Bricoman w Lublinie
Kamil

Kamil

Data dodania: 2023-11-23

Górski Pałacyk Noclegi

Punkty ładowania w Bricomanie to tak naprawdę słupki 22kW na prąd zmienny (AC) - uwaga! trzeba posiadać własny kabel. W zależności od mocy ładowarki pokładowej w Waszym samochodzie uzyskacie moc 11-22 kW, co nie jest oszałamiającą prędkością. 
 
Realnie w godzinę doładujecie większy samochód osobowy o kilkanaście procent. W przypadku elektrycznych samochodów dostawczych zapewne nieco więcej. 
 
Warto aby Bricoman rozważył instalację mocniejszych ładowarek na prąd stały (DC). Wtedy taka infrastruktura będzie miała większy sens. 
 
Cennik ładowania w Bricomanie
 
Na pocieszenie warto dodać, że koszt doładowania 1kWh to tylko 1 zł, co jest obecnie jedną z najniższych stawek na rynku. Operatorem stacji jest sieć EV+ i aby rozpocząć ładowanie warto najpierw pobrać ich aplikację (https://evplus.com.pl/aplikacja-ev/). Jest również możliwość zapłacenia bezpośrednio przy stacji ładowania – po zeskanowaniu widocznego tam QR kodu. 
 
 
 

Galeria zdjęć

Komentarze

0/10

Autor

Kamil

Kamil

Samochodami elektrycznymi jeździ od 2016 roku i w tym czasie żaden mu się nie spalił, ani razu nie zabrakło mu prądu na trasie. Może właśnie dlatego założył serwis otoev.pl, aby inni też nie mieli obaw przed zakupem samochodu elektrycznego. Przez wiele lat związany z branża internetową, właściciel kilku firm, obserwator i użytkownik nowych technologii