BYD Dolphin Honor Edition – lepsza bateria, niższa cena

W nadchodzącym roku BYD prawdopodobnie znów zaskoczy rynek, prezentując coroczną aktualizację swojego flagowego modelu – BYD Dolphin Honor Edition. Zaplanowana na 23 lutego demonstracja obiecuje nie tylko większy akumulator, ale i bardziej przystępną cenę bazową niż ostatnio.
Fot. Chatchai Somwat  Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-02-21 Fot. Chatchai Somwat Shutterstock.com

Miłosz

Data dodania: 2024-02-21

Poprzez dostępniejsze cenowo opcje samochodów elektrycznych BYD chce szerzej otworzyć rynek. 


Atak na rynek ICE


BYD postanowił zintensyfikować konkurencję cenową i skierować swoje działania przeciwko samochodom z tradycyjnym napędem spalinowym (ICE). Z zapowiedzią wprowadzenia w tym roku aktualizacji swoich modeli hybrydowych typu plug-in (PHEV) po cenach, które mają być niższe od odpowiedników ICE, chiński koncern zamierza przyciągnąć do siebie dotychczasowych nabywców tradycyjnych wersji samochodów.


Cenę flagowych modeli, BYD Qin Plus Honor Edition oraz Destroyer 05 Honor Edition, ustalono na około 11 tys. USD. To powinno wywołać panikę wśród producentów samochodów napędzanych paliwem.


Technologia i komfort


Nowa edycja Dolphin to nowe ulepszenia, w tym wersja z akumulatorem 60 kWh, pozwalająca zwiększyć zasięg pojazdu do 520 km. To spora różnica w porównaniu do poprzedniej wersji z akumulatorem LFP o pojemności 45 kWh i zasięgiem 420 km. Wymiary pojazdu pozostaną takie jak były: 4125 mm długości, 1770 mm szerokości i 1570 mm wysokości. Rozstaw osi to 2700 mm, moc silnika – 70 kW, a maksymalny moment obrotowy – 180 Nm.


Wnętrze pojazdu również przeszło modernizację – nowy Dolphin będzie wyposażony w port ładowania typu C oraz podkładkę do ładowania bezprzewodowego o mocy 50 W. Producent, wprowadziwszy wentylację przednich siedzeń i dodawszy przyciemnianą tylną szybę, poprawił komfort kierowcy oraz pasażerów. 


Nowa era dostępności


Zmiany w BYD Dolphin Honor Edition 2024 idą w parze z obniżką ceny, co jest częścią strategii chińskiego koncernu mającej na celu przyciągnięcie większej liczby klientów do elektromobilności. Cena obecnej wersji Dolphina zaczyna się od około 14 500 USD, jednak nowy model prawdopodobnie będzie jeszcze tańszy. 
Założyciel BYD, Wang Chuanfu, przewiduje, że udział pojazdów elektrycznych na chińskim rynku osiągnie 50% już w ostatnich miesiącach 2024 roku. Komentarze

0/10

Autor

Miłosz

Od kilku lat tworzę treści dla mediów online i tradycyjnych. Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem od pracy w lokalnym, miejskim portalu internetowym. Dziś piszę m.in. dla Bezprawnika.pl, Biotechnologii.pl i News4Media. Wolny czas spędzam na przeglądaniu YouTubea w poszukiwaniu ciekawostek zarówno o świecie dawnym, jak i współczesnym. Chętnie sięgam również po dobrą książkę – tak kryminał, jak i literaturę faktu.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników BYD

Ostatnie komentarze

BYD Dolphin

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
Prędkość maksymalna
Zasięg oficjalny (WLTP)
Wszystkie dane BYD Dolphin

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Modele producenta BYD