BYD YangWang U9 – supersamochód elektryczny prosto z Chin

Chiński BYD za moment wprowadzi na rynek supersamochód YangWang U9. Auto elektryczne zadebiutuje już 25 lutego. Ten elektryczny potwór prędkości zaskakuje zdolnością przyspieszenia od zera do setki w mniej niż 2 sekundy dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu kontroli nadwozia DiSus-X.
fot. byd.com
Data publikacji: 2024-02-14 fot. byd.com

Miłosz

Data dodania: 2024-02-14

U9, będąc drugim modelem w luksusowej linii elektrycznej YangWang należącej do BYD, wyróżnia się niekonwencjonalnymi osiągami i możliwością wykonywania spektakularnych manewrów, takich jak skok czy jazda na trzech kołach.


YangWang – synonim luksusu


Marka YangWang, wprowadzona na rynek na początku ubiegłego roku, reprezentuje segment premium samochodów elektrycznych BYD. Model U9 to symbol luksusu i innowacyjności. Jego poprzednik, U8, również cieszył się sporym zainteresowaniem. 


BYD nie zamierza sprzedażowo zatrzymać się w Chinach. Planuje stopniowo rozszerzać swoje wpływy i eksportować luksusowe modele „elektryków”. 


Technikalia i design YangWang U9


YangWang U9 został wyposażony w cztery silniki elektryczne o mocy 240 kW każdy (łącznie 1287 KM), a jego prędkość maksymalna wynosi do 300 km/h. 
U9 to dwudrzwiowe coupé, wycenione na około 140 tys. USD, które jako mieszanka nowoczesności z funkcjonalnością wyróżnia się na tle konkurencji nożycowymi drzwiami i pokaźnym bagażnikiem. Powstało na platformie e4, a jego wymiary to 4966/2029/1295 mm. Rozstaw osi wynosi 2900 mm. Ten model może pochwalić się zasięgiem do 700 km według standardu CLTC.


Wnętrze YangWang U9 jest raczej spartańskie. Z trzema skromnymi ekranami i kierownicą z mnóstwem fizycznych przycisków mocniej przypomina klasyczne podejście do projektowania samochodowych kokpitów.  


Fot. byd.com


Na fotelu lidera


Debiut U9 będzie krokiem milowym dla BYD i całego przemysłu samochodowego, pokazującym, że luksus i świadomość ekologiczna mogą iść w parze z ekstremalną wydajnością. W ten sposób BYD kreuje się na lidera w elektryfikacji luksusu, gotowego wyznaczać trendy. 


Model U9 będzie prezentowany we flagowych salonach marki YangWang w Chinach. W 2023 roku firma otworzyła około 80 takich punktów i planuje dalszą ekspansję. Przejmując lokalizacje i centra serwisowe od renomowanych marek, takich jak BMW, Aston Martin czy Mercedes-Benz, BYD akcentuje swoją obecność na rynku luksusowych samochodów elektrycznych.Komentarze

0/10

Autor

Miłosz

Od kilku lat tworzę treści dla mediów online i tradycyjnych. Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem od pracy w lokalnym, miejskim portalu internetowym. Dziś piszę m.in. dla Bezprawnika.pl, Biotechnologii.pl i News4Media. Wolny czas spędzam na przeglądaniu YouTubea w poszukiwaniu ciekawostek zarówno o świecie dawnym, jak i współczesnym. Chętnie sięgam również po dobrą książkę – tak kryminał, jak i literaturę faktu.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników BYD

Ostatnie komentarze

BYD YangWang U9

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
2s
Prędkość maksymalna
300 km
Zasięg oficjalny (WLTP)
Wszystkie dane BYD YangWang U9

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Modele producenta BYD