Czy Tesla VAN będzie produkowany we Włoszech? Rozmowy trwają

Tesla prowadzi rozmowy z władzami włoskimi na temat produkcji różnych aut amerykańskiego producenta właśnie we Włoszech
Fot. httpstwitter.comniccruzpatane
Data publikacji: 2024-03-30 Fot. httpstwitter.comniccruzpatane
Mario

Mario

Data dodania: 2024-03-30

Włochy rozmawiają z Teslą o potencjalnym utworzeniu fabryki produkującej elektryczne ciężarówki i furgonetki. Informacje te pojawiły się we włoskim serwisie medialnym Il Sole 24 Ore, które to poinformowało, że Ministerstwo Biznesu i Made in Italy (Mimit) przewodziło rozmowom w celu zabezpieczenia inwestycji Tesli.


Tesla i Włochy: Dialog Strategiczny:


Od zeszłego lata Włochy poszerzyły swoje horyzonty przemysłowe jeśli chodzi rynek motoryzacyjny, angażując się w rozmowy z Teslą, a także negocjacje z wybranymi chińskimi producentami, takimi jak BYD, Great Wall Motors i Chery Automobile. Warto zauważyć, że dyskusje z Teslą koncentrowały się wokół produkcji elektrycznych pojazdów użytkowych (nie osobowych), podkreślając odejście od produkcji samochodów konwencjonalnych i odzwierciedlając zmieniające się wymagania rynku globalnego.


Pod przewodnictwem ministra Adolfo Urso, Włochy dążą do ożywienia swojego sektora motoryzacyjnego poprzez zaproszenie do współpracy i produkcji na włoskiej ziemi aut elektrycznych wielu producentów. Podejście to ma na celu stabilizację krajowego sektora komponentów, który stoi przed wyzwaniami związanymi z przejściem na pojazdy elektryczne. Włochy dążą do produkcji 1,3 miliona pojazdów rocznie, w tym znaczny wkład ma pochodzić od nowego, jeszcze nieokreślonego producenta.


Ustawa o równoważeniu geopolitycznym i przemysłowym:


Rozmowy Włoch z Teslą odbywają się na razie we wstępnej fazie negocjacji. Włoski rząd rozmawia też ze  Stellantis w celu zwiększenia produkcji pojazdów w kraju. Ta grupa trzyma w garści większość producentów w Italii.


Wielozadaniowy Van to kolejny logiczny krok dla Tesli, do wyprodukowania, po wprowadzeniu tańszej platformy nowej generacji (nazwa kodowa Redwood). Jednak inżynierowie wydają się być zajęci doskonaleniem Roadstera nowej generacji, a furgonetka nie miała zbyt wiele uwagi jak do tej pory. Jednak Włochów nie interesują auta osobowe a właśnie ciężarówki i Vany użytkowe. Być może jest to impuls, którego Tesla potrzebuje, aby furgonetka została wyprodukowana.


Ponieważ Włochy starają się stać kluczowym graczem w branży pojazdów elektrycznych, negocjacje z Teslą mogą oznaczać, ze dzieją się za kulisami rzeczy, które ujrzą światło dzienne dopiero za kilka lat. Możliwość zbudowania przez Teslę zakładu dla elektrycznych ciężarówek i samochodów dostawczych we Włoszech podkreśla zaangażowanie kraju w zrównoważony transport i pozycjonuje Włochy jako atrakcyjne miejsce dla innowacji motoryzacyjnych.

Dla Tesli zaś, może być to dość ciekawa opcja rozwinięcia firmy i wskazania kierunku rozwoju na przyszłość. Konkurencja w autach osobowych będzie coraz większa, jeśli zaś chodzi o Vany i ciężarówki, to nie wszyscy producenci takie właśnie auta produkują dziś, czy zamierzają produkować je w przyszłości.

Jest więc miejsce w którym Tesla może poszaleć ze swoimi przyszłymi dostawczakami.

Komentarze

0/10

Autor

Mario

Mario

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla

Opinie użytkowników Tesla Model X Long Range Plus Oceń ten model

Ocena ogólna

Opinie:

Data dodania: 23.10.2023
Właśnie odbyłem długą podróż tym modelem. Było naprawdę super. Pogoda paskudna 1-2 stopnie Celsjusza, wiatr i deszcz. Prawie 1100 km przejechanych w 1 dzień nawet mnie nie zmęczyło, za mocno. Model X to duże i komfortowe auto. Jedzie się wygodnie i siedzi wysoko. Dobra widoczność dzięki dużym szybom z każdej strony. Auto mega szybkie jak to Tesla, wyprzedanie to bajka. bagażniki zarówno z tyłu jak i z przodu to ogrom nad ogromami. Miejsca nie zabraknie na bank. Jednym małym minusem jest duże zużycie energii. Choć chyba trudno narzekać kiedy 2,5 tony przy prędkościach 120-150 km/h zużywa 280 Wh/km? Niby dużo, ale pamiętajmy że to elektryczny potwór na kołach. Ma ogromne możliwości, a coraz więcej stacji ładowania przy trasach, rozwiązuje problem z dużym zużyciem energii.
zobacz całą opinię

Ostatnie komentarze

Tesla Model X Long Range Plus

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
4.6
Prędkość maksymalna
250 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
550 km

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Modele producenta Tesla