Podczas ostatnich dwóch dni 7-8 marca 2022, Tesla rozesłała do swoich klientów i użytkowników aut tesli informację o tym że firma postanowiła pomóc w przemieszczaniu się z terenów Ukrainy do Polski i na Słowację samochodów tej marki.

Firma dała darmowe ładowanie użytkownikom, którzy zaangażowali się w pomoc uchodźcom, często wykorzystując do tego właśnie swoje elektryczne auta. Dlatego wszystkie Superchargery w Polsce są darmowe dla użytkowników samochodów Tesli, a dodatkowo Supercharger po Rzeszowem jest dostępny dla każdego samochodu elektrycznego!

Ponadto darmowe Superchargery dla każdego samochodu elektrycznego są dostępne też:


Z Holandii, tam gdzie Tesla ma siedzibę główną na Europę, ruszył również konwój Tesli, jadący na granicę Polsko-Ukraińską, wiozący pomoc i zaopatrzenie. Jak widać firma stara się pomagać w takich sytuacjach jak wojna na terenie Ukrainy. Oprócz pomocy sprzętowej i materialnej w postaci zaopatrzenia, uruchomiła właśnie darmowe Superchargery. Pozwoli to na bez kosztowe transporty zarówno towarów jak i ludzi do i z objętego walkami terenu.

Taką pomoc zaoferowały również inne firmy, posiadające sieć ładowania aut elektrycznych. Są to między innymi IONITY oraz nasz rodzimy GreenWay, który kierowcom elektryków, zaoferował darmowe ładowanie na swoich stacjach. Pamiętajmy że firma z Polski to największy operator tego typu usług w naszym kraju a sieć ładowania GreenWay obejmuje już setki stacji ładowania w Polsce i na Słowacji.

MarioTeslaFan