Hi Phi egzotyczna marka elektrycznych aut

To stosunkowo świeży gracz na rynku EV, szczególnie jeśli chodzi o rynek europejski.
Hi Phi egzotyczna marka elektrycznych aut - zdjęcie główne
Data publikacji: 2024-02-12
Mario

Mario

Data dodania: 2024-02-12

To dość niespotykane i ciekawe pojazdy, jeśli chodzi przede wszystkim o wzornictwo.
Chińska marka Hi Phi zaczyna ekspansję właściwie na cały świat.
Ma swoje centrum oczywiście w Chinach. Tam mieście się Centrum Produkcyjno – Wytwórcze oraz Centrum operacyjne i Badawczo – Rozwojowe.


Ekspansja się zaczęła:


Jednak chiński producent nie ogranicza się do samego Państwa Środka.
Firma ma również Centrum badawczo – rozwojowe zaawansowanych technologii w Tokio w Japonii jak również dwa centra operacyjne w Monachium w Niemczech i Oslo w Norwegii.
Ta nowa marka zdaje się celować w nieco zasobniejszego klienta z cenami adekwatnymi do zamiaru. Dla przykładu Model Z, który notabene jest bardzo ciekawie wyglądającym autem kosztuje od 105 000 euro w górę.  

Duża bateria i niezły zasięg:


Dostajemy za to bardzo zaawansowane technologicznie auto z naprawdę dużą baterią, bo aż 120 kWh, która to ma zapewnić zasięg ponad 555 km według normy WLTP.
Chciałem jednak zwrócić Waszą uwagę na pierwsze wrażenie, które odniósł nasz elektromobilista z Norwegii a mowa oczywiście o legendzie EV jeśli chodzi o nasze europejskie podwórko, czyli Bjorn Nyland. 
Jak zwykle sumiennie ocenia on szereg aspektów związanych z tym nowym na naszym rynku autem 9naszym w sensie Europy, niestety nie Polski, przynajmniej na razie).


Model Y, który ogląda nasz Norweg, jest tańszym modelem z gamy tego producenta. To nowość, która ma na jednym ładowaniu pokonać dystans nawet ponad 800 km, choć w to akurat ciężko mi uwierzyć, mimo ogromnej baterii o pojemności 115 kWh. Nieco dziwne bo Model Z na nieco większej baterii ma pokonywać zdecydowanie mniej kilometrów. Chyba że pomieszano normy i owe 800 km policzono według chińskiej normy a nie naszego WLTP. Prawdopodobnie tak właśnie było.

Komentarze

Ostatnie komentarze

Jeśli jakaś wartość jest większa niż ... 27.02.2024
Powoływanie się na WHO niszczy wiarygodność ... 27.02.2024
Maksymalna moc AC to 22 KW a nie 11 KW. 27.02.2024