Delta Air Lines przetestowało technologię Starlink i prowadzi rozmowy na temat szerokopasmowego internetu SpaceX, powiedział dyrektor naczelny linii lotniczych Ed Bastian dla  Wall Street Journal . Firma stwierdziła iż potrzeby użytkowników zmieniły się szybciej niż technologia, ale na dzień dzisiejszy w końcu można podjąć próby zapewnienia pasażerom samolotów, wysokiej jakości sygnału szerokopasmowego internetu.

Linie lotnicze postanowiły nawiązać współpracę z firmą SpaceX, która to właśnie taką usługę dostarcza. Mało tego firma Elona Muska opracowała specjalny rodzaj anteny do różnych modeli samolotów pasażerskich, które obecnie są testowane.

SpaceX pracuje nad uzyskaniem certyfikatu dla „różnych samolotów”, powiedział wiceprezes Starlink Jonathan Hoffer na konferencji. Ujawnił również, że SpaceX planuje zaoferować usługę dla komercyjnych samolotów. Chodzi o szybki internet zarówno w odbiorze jak i wysyłaniu danych. Zapotrzebowanie na tego rodzaju usługę jest ogromne, gdyż dzisiejsze nowoczesne społeczeństwo właściwie nie potrafi już funkcjonować bez dostępu do sieci.

Źreódło: Teslarati.com