Proces zakupu Tesli różni się od tego co znamy z tradycyjnych salonów samochodowych. Nie musimy spotykać się z handlowcem, nie negocjujemy indywidualnych rabatów, nie dostaniemy też telefonu do opiekuna w serwisie. 
 
Aktualnie w Polsce możemy zamówić każdy nowy model Tesli i odebrać ją w jednym z salonów. Czas oczekiwania na realizację zamówienia to max kilka tygodni. Dla mniej cierpliwych, Tesla często posiada modele gotowe do odbioru praktycznie w kilka dni. 
 
Jazdy Testowe Teslą
 
Możemy w każdej chwili umówić jazdę testową. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej i wybrać jeden z dwóch salonów w Polsce. Jazda testowa oczywiście do niczego nas nie zobowiązuje i jest całkowicie bezpłatna. Kliknij tutaj jeśli chcesz umówić jazdę testową.
 
Zamówienie nowej Tesli
 
Po pierwsze musimy zdecydować się który model Tesli nas interesuje. Czy będzie to Model 3 – czyli najtańszy sedan Tesli, czy może Model Y – nieduży SUV, a może Model S czy Tesla X, które są obecnie najdroższymi propozycjami dla najbardziej wymagających klientów. 
 
Jak już zdecydujecie się, który model wybrać, należy wejść na stronę tesla.com i przejść przez prosty proces konfiguracji samochodu. Strona nie jest skomplikowana i nie znajdziecie tam 1000 opcji. Jedyne decyzje jakie musicie podjąć, to wybór koloru karoserii, koloru wnętrza rozmiar kół i rodzaj autopilota. Szczegółowo opisaliśmy ten proces w osobnym materiale, do którego zapraszamy tutaj: Jak zamówić Teslę - poradnik
 
Zamówienie Tesli „ze stoka”
Tesla bardzo często posiada samochody dostępne praktycznie od ręki. Na swojej stronie prezentuje modele, które są w trakcie transportu do Polski i będą do odbioru dosłownie za kilka/kilkanaście dni. Są to na przykład modele, które ktoś skonfigurował i w międzyczasie zrezygnował z odbioru tracąc wpłaconą zaliczkę. 
 
Ostatnio znaleźliśmy kilka modeli tańszych nawet o 30 000 zł od wersji cenniowych, zapraszamy do materiału: Jak kupić Teslę z rabatem
 
Odbiór Tesli
Niezależnie od tego czy zamówiliśmy indywidualną konfigurację czy też model dostępny na stoku, odbiór wygląda podobnie. Musimy opłacić zamówienie, następnie Tesla wyśle nam dokumenty niezbędne do rejestracji. Po zarejestrowaniu pojazdu udajemy się do salonu i odbieramy samochód. Cały proces trwa kilkadziesiąt minut i wyjeżdżamy swoją nowiutką Teslą!