Jaki jest zasięg Tesli Cybertruck?

Tesla Cybertruck sprawdzona jak daleko zajedzie na jednym ładowaniu. Edmunds przeprowadził niezależny test, mamy wyniki
Jaki jest zasięg Tesli Cybertruck? - zdjęcie główne
Data publikacji: 2024-02-26
Mario

Mario

Data dodania: 2024-02-26

Tesla Cybertruck nie zbiera dobrych opinii, jeśli chodzi o zasięg na jednym ładowaniu. 

Zaliczana jest raczej do rozczarowań sezonu, pod tym względem.
Edmunds postanowił przetestować właśnie ten model, aby przekonać się jak to jest naprawdę. Zastosował swoją własną metodę testową i wyniki naprawdę zaskoczyły. Czy pozytywnie? 


Szczegóły poniżej:


Edmunds przetestował prywatną Teslę Cybertruck Foundation Series z oponami terenowymi, która została dostarczona właścicielowi na początku lutego. Ponieważ jest to nowsza wersja, auto nie było dostarczane z odważnie zaprojektowanymi kołpakami, ponieważ Tesla obecnie próbuje rozwiązać problem związany ze zużyciem opon, kiedt zastosowane są wyżej wspomniane kołpaki.


Jak możemy przeczytać na stronie Edmunds:


„Seria Cybertruck Foundation ma dwa silniki, napęd na wszystkie koła i moc 600 koni mechanicznych.
EPA nie opublikowała oficjalnych szacunków zasięgu Cybertrucka. Test zasięgu Edmunds EV jest jak dotąd najdokładniejszym niezależnym testem zasięgu.


Jak testujemy:


Przeprowadzenie testu zasięgu Edmunds EV na Cybertrucku wymagało dużo czasu za kierownicą. Dwóch członków naszego zespołu testowego spędziło około 11,5 godziny na testowaniu zasięgu ciężarówki – nie licząc przerw na jedzenie i skorzystanie z toalety – przed powrotem do siedziby Edmunds.”
Firma zawsze stosuje ten sam model testowy, dla wszystkich aut. Daje to pewność, że wyniki będą najbardziej realne. Inaczej mówiąc każde auto ma równe szanse.


„Nasz test zakłada średnią prędkość 40 mil na godzinę (64 km/h), przy podziale jazdy miejskiej i autostradowej na całej trasie w proporcji 60/40. Większość trasy, czyli 60% to jazda miejska, a 40% to jazda po autostradzie, jazda w miarę przepisowa."


Jak pisze Edmunds:


„Jeśli to możliwe, nie przekraczamy również dozwolonej prędkości, najwyżej w granicach 5 mil na godzinę. Samochody startują ze 100% naładowania i są przywożone do siedziby głównej z zasięgiem maksymalnie 16 kilometrów (10 mil), ze względów bezpieczeństwa. Tego dnia warunki testowe były łagodne, a średnia temperatura wynosiła 60 stopni Fahrenheita, co odpowiada 15,5 stopniom Celsjusza. Czyli było całkiem ciepło. Może nie były to letnie temperatury, ale powyżej 15 stopni, to już dla elektryka bardzo przyjemna temperatura.


Tesla Cybertruck wyniki testu:


Dwusilnikowa seria Tesla Cybertruck Foundation osiągnęła poświadczony przez Edmunds wynik wynoszący 334 mile (534 kilometry), czyli o 10 km mniej od szacunkowej wartości Tesli wynoszącej 340 mil (544 km), która była publicznie dostępna.


Jak widać nie jest tak źle. W aucie podobno zastosowano baterię o pojemności 120 kWh netto. 
Edmunds postanowił powtórzyć test za jakiś czas. Zapewne w warunkach bardziej letnich, kiedy to mnóstwo użytkowników ruszy na szlaki wakacyjne ze swoimi rodzinami. Test w optymalnych warunkach będzie najbardziej miarodajny, bo jak mówią statystyki to właśnie w letnich miesiącach używamy naszych aut w znacznie większym stopniu niż w zimniejszych miesiącach roku. 


Wakacje oraz różnego rodzaju święta, czy długie weekendy to znakomita okazja do tego aby zabrać swojego Cybertrucka w trasę i sprawdzić osobiście jak się sprawi, oraz jak daleko zajedzie na jednym naładowaniu wielkiego akumulatora.


Informacje o procedurze i teście pochodzą ze strony firmy Edmunds:

https://www.edmunds.com/

Komentarze

0/10

Autor

Mario

Mario

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla

Ostatnie komentarze

Tesla Cybertruck

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,7s
Prędkość maksymalna
209 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
Wszystkie dane Tesla Cybertruck

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Modele producenta Tesla