Jakich silników używa Tesla w swoich autach?

Tesla to chyba najbardziej zaawansowana firma na świecie, pod względem produkcji aut elektrycznych. Powstała od zera i od samego początku produkuje tylko i wyłącznie auta elektryczne
Fot. “Obraz użyty na podstawie licencji od Shutterstock.com”
Data publikacji: 2024-02-18 Fot. “Obraz użyty na podstawie licencji od Shutterstock.com”

MM

Data dodania: 2024-02-18

Tesla stosuje różne rodzaje silników elektrycznych w swoich modelach samochodów w zależności od konkretnego modelu oraz wersji. Poniżej przedstawiam główne rodzaje silników używanych przez Teslę w poszczególnych modelach:


1. Model S i Model X:
  - W modelach S i X Tesla stosuje silniki indukcyjne. Silniki te wykorzystują zjawisko indukcji elektromagnetycznej do generowania ruchu wirowego wirnika. Są one znane z wysokiej wydajności, płynnej pracy i wysokich osiągów.

2. Model 3:
   - W modelu 3 Tesla stosuje silniki indukcyjne lub silniki z magnesem trwałym, w zależności od wersji samochodu. Wersje z silnikami indukcyjnymi są podobne do tych stosowanych w Modelach S i X, natomiast silniki z magnesami trwałymi są znane z jeszcze lepszej efektywności i wydajności.

3. Model Y:
   - Podobnie jak w Modelu 3, w Modelu Y Tesla może stosować zarówno silniki indukcyjne, jak i silniki z magnesami trwałymi, w zależności od wersji i konfiguracji pojazdu, oraz rocznika danego egzemplarza auta.

Tesla zmienia komponenty aut nie informując o tym, w myśl zasady, że produkt po prostu ma spełniać swoją funkcję.

4. Model S Plaid i Model X Plaid:
   - W modelach S Plaid i X Plaid Tesla stosuje trzy silniki elektryczne, z których każdy napędza jedno z kół napędowych, a jeden całą oś. Silniki te są silnikami indukcyjnymi o bardzo wysokiej mocy, zapewniającym oszałamiające osiągi, w tym bardzo szybkie przyspieszenie.

Warto zauważyć, że Tesla stale rozwija swoje technologie napędowe i może wprowadzać zmiany w rodzajach stosowanych silników w poszczególnych modelach wraz z pojawianiem się nowych wersji i aktualizacji.

pamiętajmy również, że firma stale pracuje nad rozwojem zarówno silników, jak i całego osprzętu służącego do tego aby poruszać się Teslami. Nie ma więc wymiany silnika czy inwertera raz na jakiś czas, w kolejnym modelu, czy w kolejnej wersji (lifting). 


Zmiany zachodzą ciągle, bez ram czasowych, na bieżąco. Obejmują wszystkie produkowane modele i nie są ogłaszane przez teslę w żaden sposób. Firma po prostu robi i milczy, a my dostajemy coraz lepsze auta, nawet o tym nie wiedząc...

Komentarze

0/10

Autor

MM

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.

Ostatnie komentarze

KIedy będzie czynna ładowarka w Nysie? Stoi ... 25.08.2024
Dopiero planują węglik krzemu? Z tego wynika, ... 22.08.2024