Mapa stacji ładowania ORLEN Charge. Ceny na 2024 rok.

Orlen czyli nasz narodowy operator, i jego stawki za ładowanie na rok 2023 rok. Choć Orlen rozwija dość intensywnie swoją sieć ładowania a stacje najczęściej mają moce 100 kW i więcej, nie mamy tu specjalnego tłoku jeśli chodzi o ilość aut ładujących się na stacjach Orlenu.
Stacja ładowania Orlen przy A4 MOP Paszczyna
Data publikacji: 2023-11-21 Stacja ładowania Orlen przy A4 MOP Paszczyna
W Toruniu np ładowarki 50kW zwykle ładują ... 06.02.2024
Kamil

Kamil

Data dodania: 2023-11-21

Górski Pałacyk Noclegi

Zgodnie z nowym cennikiem usług ładowania na 2023 rok:

 • najtańsze jest korzystanie ze złącza AC o mocy do 22 kW (1,95 zł/kWh). 
 • szybkie ładowanie DC to: 2,69 zł/kWh (do 50 kW), 2,89 zł/kWh (od 50 kW do 125 kW) i 3,19 zł/kWh (powyżej 125 kW mocy)

Aby się naładować musimy użyć aplikacji Orlen Charge, w której mamy również mapę stacji. Stacje zazwyczaj wyposażone są w złącza AC (moc maksymalna 22 lub 43 kW w zależności od rodzaju stacji), oraz DC w konfiguracji CHAdeMO (moc maksymalna 50 kW) oraz CCS (moce nawet powyżej 125 kW, w zależności od rodzaju stacji).

Zapewniają więc one możliwość ładowania dla przeważającej większości aut elektrycznych w kraju. Współpracują również z adapterami dostępnymi na rynku.

Galeria zdjęć

Komentarze (3)

0/10
 • Jarek
  odpowiedz

  W Toruniu np ładowarki 50kW zwykle ładują kilkanaście kW. Częściej jednak w ogóle nie chcą się połączyć z autem. Zgłoszenia do Orlenu nie są brane na poważnie, tylko wysyłane odpowiedzi typu "czasem tak się dzieje...". Ja omijam Orlen jak tylko mogę szerokim łukiem, przede wszystkim za olewanie klienta.

 • odpowiedz

  UWAGA - trwa awaria na stacjach Orlenu, nie praktycznie żadna stacja

 • odpowiedz

  Orlen ma niestety zerową obsługę klienta. Obsługa stacji nie ma żadnej mocy sprawczej aby uruchomić ładowarkę, a infolinia generalnie też. Trzeba mieć trochę szczęścia żeby się tam naładować

Autor

Kamil

Kamil

Samochodami elektrycznymi jeździ od 2016 roku i w tym czasie żaden mu się nie spalił, ani razu nie zabrakło mu prądu na trasie. Może właśnie dlatego założył serwis otoev.pl, aby inni też nie mieli obaw przed zakupem samochodu elektrycznego. Przez wiele lat związany z branża internetową, właściciel kilku firm, obserwator i użytkownik nowych technologii