Nowy Fiat Panda będzie większy i elektryczny, choć nie tylko

Fiat zdecydował się na nowy projekt, a jest nim zmieniony model bardzo znanego auta tej marki, czyli Fiat Panda.
Fot. httpstwitter.comautospotnews
Data publikacji: 2024-02-08 Fot. httpstwitter.comautospotnews
Mario

Mario

Data dodania: 2024-02-08

Małe jest piękne, czyli włoski pomysł na małego elektryka.


Większa „Nowa Panda”, bo o niej mowa, będzie sprzedawana obok istniejącego modelu od przyszłego roku i będzie wykorzystywać tę samą platformę i technologię przystosowaną do pojazdów elektrycznych, co Citroen e-C3.


Jest rocznica, będzie nowy model...


Fiat kończy w tym roku 125 lat i świętuje, wprowadzając na rynek nową wersję swojego małego najlepiej sprzedającego się samochodu, Pandy. Ale to nie tylko odświeżenie obecnego 12-letniego samochodu miejskiego, który zyskał ogromną popularność nie tylko we Włoszech.


To całkiem nowe, większe auto typu Crossover, i to w wersji w pełni elektrycznej. 
Oczekuje się, że nowy mały Fiat będzie nosił nazwę „Nowa Panda”, aby odróżnić go od mniejszego obecnego modelu, który będzie unowocześniany i sprzedawany wraz z nim. Nowy mały Fiat będzie dostępny w wersji w pełni elektrycznej lub z napędem hybrydowym.
Jest zbudowany na tej samej budżetowej platformie Stellantis Smart Car, co jego kuzyn Citroen e-C3 i będzie produkowany w Serbii, a nie w fabryce w Pomigliano d'Arco niedaleko Neapolu w południowych Włoszech, gdzie produkowana jest obecna Panda.


Czy nowa platforma pomoże zwiększyć sprzedaż?


Nowa budżetowa platforma Stellantis wspierająca 7 modeli, w tym Citroena C3 i Fiata Pandę. Posłuży ona również do produkcji innych mniejszych modeli EV.
Stellantis uzmysłowił sobie, że małe elektryczne modele za rozsądną cenę, mogą być kluczem do sukcesu, jeśli chodzi o rynek elektromobilny. Dziś mało osób potrzebuje wielkich aut typu SUV, z wielkimi bateriami i niestety średnimi zasięgami. W takich krajach jak Włochy, Francja, Hiszpania, Portugalia i wielu innych najlepiej sprzedają się małe auta miejskie. Kiedy jesteście w Rzymie, Mediolanie czy Madrycie, jakich aut najwięcej widzicie na ulicach (często wąskich i ciasnych z ograniczona ilością miejsc parkingowych)?

Właśnie takich maluchów jak Panda, Mini, czy Fiat 500. Te maluchy są bardzo użyteczne, kompaktowe i często można nimi zaparkować tam, gdzie normalnych rozmiarów pojazd nie miałby absolutnie żadnych szans.


Zdaje się że Stellantis to zrozumiał i chce mocno pójść w stronę elektrycznych "maluchów" aby zwiększyć swoją sprzedaż w Europie i aby móc konkurować z chińskimi markami, które coraz mocniej rozpychają się na naszym rynku.

Komentarze

Ostatnie komentarze

Jeśli jakaś wartość jest większa niż ... 27.02.2024
Powoływanie się na WHO niszczy wiarygodność ... 27.02.2024
Maksymalna moc AC to 22 KW a nie 11 KW. 27.02.2024

Fiat 600e

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
9.0 sec
Prędkość maksymalna
150 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
417 km
Wszystkie dane Fiat 600e

Ostatnie pytania

Modele producenta Fiat