Nowy interfejs V12 Tesli już dostępny

Nowy interfejs wygląda lepiej, bardziej czytelnie i chyba atrakcyjniej niż to co znamy z przeszłości a do czego jesteśmy przyzwyczajeni.
Fot. twitter.comTesla
Data publikacji: 2024-04-18 Fot. twitter.comTesla
Mario

Mario

Data dodania: 2024-04-18

Wewnątrz nowego interfejsu użytkownika V12 Tesli:
Najnowszy interfejs użytkownika Tesli, czyli V12, radykalnie zmieni wygląd i sposób obsługi pojazdu. Ten nowy interfejs, ogłoszony na platformie X przez Teslę, jest zoptymalizowany dla Cybertrucka, ale teraz zostanie wdrożony w odświeżonych Modelach S i Modelu X, a także Modelu 3 i Modelu Y , wyposażonych w procesory AMD Ryzen. Integruje on zaawansowane funkcje i estetykę, które wyznaczają nowe standardy w projektowaniu interfejsów pojazdów.


Zmieniony wygląd, czyli: scentralizowana wizualizacja pojazdów


Cechą wyróżniającą aktualizację V12 jest scentralizowana wizualizacja pojazdu, która dominuje na wyświetlaczu. Ten wybór projektu zwiększa atrakcyjność wizualną i poprawia funkcjonalność poprzez umieszczenie krytycznych wskaźników wydajności pojazdu i aktualizacji statusu z przodu i pośrodku ekranu. Podobnie jak w Cybertrucku, funkcja ta zapewnia kierowcom jasny i natychmiastowy wgląd w stan pojazdu i jego otoczenie.
Ulepszona nawigacja i sterowanie multimediami


System nawigacji zostanie unowocześniony i doda intuicyjny pasek postępu podróży (to ciekawa nowość). Dodatek ten ułatwia zarządzanie długimi podróżami poprzez wizualne przedstawianie postępu podróży bezpośrednio na ekranie głównym. Wraz z ulepszeniami nawigacji zmieniono lokalizację i przeprojektowano centrum sterowania multimediami. Oferuje to bardziej dostępne i przyjazne dla użytkownika elementy sterujące, dzięki czemu kierowcy mogą łatwiej zarządzać opcjami rozrywki bez rozpraszania uwagi podczas jazdy.


Rozbudowane wizualizacje autopilota:


Zaangażowanie Tesli w ulepszanie funkcji autopilota jest widoczne w rozszerzonych wizualizacjach w interfejsie V12. Udoskonalenia te sugerują, że pełnoekranowa wizualizacja funkcji pełnego autonomicznego prowadzenia pojazdu (FSD) może wkrótce być dostępna we wszystkich kompatybilnych modelach Tesli. Celem tej aktualizacji jest zapewnienie wyraźniejszego i bardziej szczegółowego obrazu otoczenia pojazdu, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo i pewność kierowcy.


Sprawdzanie kompatybilności i dostępności:


Właściciele mogą sprawdzić zgodność swojego pojazdu z aktualizacją V12, przechodząc do opcji Sterowanie > Oprogramowanie > Dodatkowe informacje o pojeździe na ekranie dotykowym Tesli. Ta aktualizacja jest dostosowana dla pojazdów Tesla, wyposażonych w procesor AMD Ryzen, zapewniając optymalną wydajność i integrację.


Tesla znana jest z tego, że dużo zmienia w swoich autach. Chodzi o ciągłe unowocześnienia systemów zarządzających autami. Optymalizacja zużycia energii, poprawianie osiągów oraz wiele innych aspektów codziennego użytkowania aut Tesli jest na bieżąco analizowanych i w miarę możliwości poprawianych. Tak aby auta tego producenta, były lepsze, ale lepsze na bieżąco. Tesla nie czeka ze zmianami do kolejnej edycji, liftingu czy rocznika. Wprowadza poprawki z dnia na dzień. To postępowanie dość nietypowe, bo żaden inny producent tak nie robi.

Komentarze

0/10

Autor

Mario

Mario

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla Dodaj swój zasięg

Opinie użytkowników Tesla Model X Standard Range Oceń ten model

Ocena ogólna

Opinie:

Wojtek

Data dodania: 12.07.2023
Pojemne autko, fajnie mi się nim jeździło

Ostatnie komentarze

Tesla Model X Standard Range

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
4.8s
Prędkość maksymalna
250 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
383 km

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Modele producenta Tesla