Lucid którego znamy to auto wyjątkowe, ale nowy Lucid którego pokazali to coś czego pragną klienci, szczególnie ci z USA. (galeria)

Lucid ma wszystko co niezbędne aby zadowolić klienta. Ma niespotykany wygląd, jest luksusowy wewnątrz. Jest piekielnie szybki i wydajny. Szybko się ładuje, wreszcie ma rekordowy zasięg jak na auto elektryczne.

Ma też niestety wysoką cenę, co już tak nie cieszy klientów:)

Jednak szczególnie rynek amerykański to dla takiego auta wyzwanie. Wyzwanie ponieważ amerykanie uwielbiają nieco inny rodzaj aut niż sedan, choć nie wiem jak luksusowy i innowacyjny, na pierwszym miejscu w USA zawsze były auta nieco inne. Pickupy i SUVy to coś co Amerykanie kochają ponad życie.

Lucid postanowił więc pójść za głosem „ludu” i po sedanie postawił na segment SUV, i to w najlepszym wydaniu.

Właśnie oficjalnie zaprezentowano nowy model marki Lucid o nazwie GRAVITY SUV.

Widziałem swego czasu silnik Lucid i jest to technologiczny majstersztyk. Bardzo mały, wręcz kompaktowy, wielkości niedużego arbuza. Jednak to co potrafi, jaką ma moc i jak jest oszczędny, po prostu rozkłada na łopatki projekty konkurencji, i to bezapelacyjnie.

Co prawda firma nie powiedziała nic o rozmiarze baterii, jednak napomknęła, że Gravity będzie miał o połowę mniejszą baterię niż duże SUVy konkurencji, a mimo to pobije je na głowę zasięgiem przekraczając magiczne 700 km.

Nawet jeśli przyjmiemy że owe ponad 700 km to wielkość określona przez normy, to wciąż realnie możemy liczyć nawet przy mało oszczędnej jeździe na zasięg przekraczający 500 km. 

Tak duże auto, o takich osiągach i wygodzie podróżowania, i zasięgiem realnym 500+ kilometrów, to bardzo dobry wynik.

Pojazd ma architekturę baterii 900V i powinien być w stanie przyspieszyć od 0 do 60 mil na godzinę w zaledwie 3,5 sekundy. Lucid twierdzi również, że Gravity ma ładowność ponad 1500 funtów i oferuje uciąg przyczepy o masie 6000 funtów.

System 900 V również błyskawicznie dodaje nam zasięgu i to jak!!! Gravity może zwiększyć zasięg o 350 km w ciągu zaledwie 15 minut, przy użyciu szybkiej ładowarki prądu stałego o mocy 350 kW, na przykład IONITY, co czyni go jednym z najszybciej ładujących się pojazdów elektrycznych na rynku. 

A co z ceną nowego Modelu?

Lucid twierdzi, że cena będzie oscylowała wokół 80 000 dolarów. Nie wiadomo jednak czy taka cena obejmie auto z zasięgiem 700 km, czy może jakąś bardziej budżetową wersję.
Zapewne odpowiedzi na takie pytania otrzymamy już wkrótce.