Produkcja Tesli Cybertruck mocno przyspiesza

Jak widać po zdjęciach z drona, parkingi fabryki produkującej Teslę Cybertruck puchnął od aut. Setki elektrycznych pickupów zalegają na placach i są pakowane na ciężarówki w celu dostawy do klientów
Fot. twitter.comSawyerMerritt
Data publikacji: 2024-03-29 Fot. twitter.comSawyerMerritt
Mario

Mario

Data dodania: 2024-03-29

Wydaje się, że Tesla robi znaczne postępy w zakresie produkcji Cybertrucka, ale ma to swoją cenę.
Producent samochodów wkrótce zakończy pierwszy pełny kwartał produkcji Cybertrucka i wygląda na to, że poczynił ogromne postępy.


Śledzenie produkcji Cybertrucka było trudne, a głównym sposobem śledzenia były widoki i zdjęcia z dronów.
Najnowsze zdjęcia z drona pokazują setki Cybertrucków w różnych lokalizacjach na terenie fabryki, w tym niektóre ładowane na ciężarówki w celu dostawy.

Wygląda na to, że Tesla jest coraz bliżej wyprodukowania 1000 Cybertrucków tygodniowo, co byłoby imponującym wzrostem w pierwszym kwartale produkcji.

⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠
Ale szybkość to jedno. Jakość to co innego.


Tesla ma problemy ze swoimi wczesnymi jednostkami Cybertruck, co nie jest niczym niezwykłym w przypadku nowego modelu o tak trudnej budowie jak elektryczny Pickup.
Firma Electrek rozmawiała z dwoma nabywcami Cybertrucka, u których w pierwszym tygodniu użytkowania doszło do całkowitej awarii pojazdu. W obu przypadkach była to awaria tylnego silnika.
Serwis Tesli powiedział im, że jest to dość powszechny problem. Klientom powiedziano, że minie kilka tygodni, zanim Tesla będzie mogła przeprowadzić naprawy. 


Czyżby brak części zamiennych i wiara w to, że auta nie będą sprawiać problemów, a przynajmniej nie na początku użytkowania?
Problem ze spasowaniem elementów, problem z silnikami. Zdaje się, że Cybertruck mierzy się z tymi samymi problemami, co inne auta Tesli w początkowej fazie produkcji i dostaw.
Miejmy jednak nadzieję, że to tylko „choroby wieku dziecięcego” i że za chwilę problemy znikną a kolejne auta będą na tyle dopracowane, że ich użytkownicy nie będą mieli już żadnych problemów. Przynajmniej nie takich związanych ze spasowaniem elementów nadwozia czy psującymi się silnikami.

Komentarze

0/10

Autor

Mario

Mario

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla

Ostatnie komentarze

Tesla Cybertruck

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,7s
Prędkość maksymalna
209 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
Wszystkie dane Tesla Cybertruck

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Modele producenta Tesla