Sentry Mode w Tesli - przydatny Wartownik. Ale ile energii zużywa?

Sentry Mode czyli Wartownik to nic innego jak stały monitoring otoczenia samochodu przez czujniki, a w momencie wykrycia ruchu nagranie całego otoczenia pojazdu. Zobaczcie czy się przydaje i ile energii zużywa.
Sentry Mode w Tesli Model X
Data publikacji: 2024-01-21 Sentry Mode w Tesli Model X
Jak ktoś przechodzi lub przejeżdża obok to ... 21.01.2024
Kamil

Kamil

Data dodania: 2024-01-21

Sentry Mode czyli Wartownik to nic innego jak stały monitoring otoczenia samochodu przez czujniki, a w momencie wykrycia ruchu nagranie całego otoczenia pojazdu i powiadomienie właściciela poprzez aplikację mobilną.  


System ten ma wiele zalet, po pierwsze wiemy kto się „kręcił” koło samochodu pod naszą nieobecność i w razie szkody możemy łatwo zidentyfikować sprawcę. W nowszych Teslach – jest też możliwość podglądu widoku z samochodu na żywo poprzez aplikację mobilną. 


Praktyczne zastosowanie zobaczycie na poniższym filmie. Samochód zostawiłem na parkingu na lotnisku i po powrocie czekała mnie niemiła niespodzianka. 


Jak widzicie, Sentry Mode czasami się przydaje. 


Jednak czy ma tylko zalety? Niestety nie. Podstawową wadą jest duże zużycie energii. Jeśli pozostawicie samochód na takim parkingu i polecicie na urlop, to po powrocie może się okazać, że Sentry zużył Wam nawet 50% baterii!


Ile energii na dobę zużywa Sentry Mode?


Wszystko zależy od ilości „wybudzeń samochodu” czyli ile razy Sentry się uruchomi aby zarejestrować ruch wokół pojazdu. Jednak na takim parkingu często jest duży ruch i w moim przypadku Sentry zarejestrowało kilkadziesiąt sytuacji tylko w 3 dni. W tym czasie zużyło mi aż 20% baterii!


Musicie założyć, że dziennie Sentry Mode zużyje od 5 do 10% baterii. Należy o tym pamiętać zostawiając auto na dłużej. Co ważne system przestanie działać, jeśli poziom naładowania akumulatora spadnie poniżej 20%.

Komentarze (2)

  • M
    odpowiedz

    Z jakiego zakresu ruchu zaczyna nagrywać?

    • Jak ktoś przechodzi lub przejeżdża obok to łapie. W praktyce wystarczy jak przejedzie samochód w odległości 2m to aktywuje się nagrywanie i zapisuje czas chwile przed tym zdarzeniem.

Ostatnie komentarze

Jeśli jakaś wartość jest większa niż ... 27.02.2024
Powoływanie się na WHO niszczy wiarygodność ... 27.02.2024
Maksymalna moc AC to 22 KW a nie 11 KW. 27.02.2024

Tesla Model S 75

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
4.6
Prędkość maksymalna
225 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
Wszystkie dane Tesla Model S 75

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Modele producenta Tesla