Supercharger Tesla - mapa. W Polsce w 2024 roku będzie już 20 stacji ładowania Tesli

Tesla uruchomiła w Polsce już 13 stacji szybkiego ładowania Supercharger. W planach ma kolejnych 7 lokalizacji w 2024 roku. Sprawdź na mapie, które z nich są dostępne dzisiaj.
Supercharger w Lublinie
Data publikacji: 2023-11-29 Supercharger w Lublinie
Co brakuje to zdecydowanie WAŁCZ! Z granicy ... 21.01.2024
Kamil

Kamil

Data dodania: 2023-11-29

Superchargery to sieć stacji szybkiego ładowania samochodów stworzona przez Teslę. Na całym świecie istnieje już ponad 50 000 Superchargerów i ta liczba ciągle rośnie. W Polsce obecne są w 13 lokalizacjach, a w przyszłym roku planowane jest otwarcie kolejnych 7 punktów, natomiast w roku 2026 kolejne 2 sztuki. Wszystko znajdziecie na powyższej mapce - lokalizacje planowane oznaczone są na szaro.  

Superchargery charakteryzują się dużą mocą, jest to minimum 150kW, a obecnie standardem staje się 250 kW. Przeważnie na jednej stacji jest kilka punktów (minimum 4) ale instnieją też lokalizacje, w których Tesla zainstalowała kilkadziesiąt stanowisk Supercharger. 

W Polsce królują stacje 4 stanowiskowe. Największe polskie stacje Supercharger znajdują się w Krakowie (20 stanowisk o mocy do 250 kW) oraz w podwarszawskich Ząbkach (14 stanowisk o mocy do 250 kW).

  

Do niedawna tylko pojazdy marki Tesla mogły korzystać ze stacji Supercharger. Jednak coraz więcej lokalizacji jest udostępnianych innym markom samochodów elektrycznych. Niestety jeszcze nie w Polsce. 

Ceny ładowania samochodów na stacjach Supercharger w Polsce zależą od pory dnia i konkretnej lokalizacji. 

 • Cena w godzinach szczytu (od 16:00 do 20:00)  wynosi od 1,50 zł do 1,70 zł.
 • Cena poza godzinami szczytu wynosi od 1,35 zł do 1,55 zł.

Są to kwoty średnio o połowe niższe niż na innych sieciowych stacjach ładowania. Jeśli chcecie sprawdzić ceny w innych sieciach, zapraszamy do działu cenniki ładowania

Aktualnie w Polsce, jedynie właściciele pojazdów marki Tesla mogą korzystać ze stacji Supercharger. Należy najpierw zainstalować aplikację mobilną Tesli, zarejestrować się, dodać w niej kartę kredytową, a samo ładowanie już działa automatycznie po podłączeniu Tesli pod Supercharger. 

Po zakończonej sesji ładowania zostaniemy automatycznie obciążeniu daną kwotą z karty kredytowej, a na koncie klienta w aplikacji, znajdziemy fakturę.

Planowane lokalizacje dla nowych stacji Supercharger

Tesla zapowiada, że w 2024 roku uruchomi kolejnych 7 stacji Supercharger, mają to być lokalizacje w Gdańsku, Koszalinie, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Gliwicach i podrzeszowskiej Jasionce. Wszystkie lokalizacje znajdziecie na mapie. Te planowane oznaczone są kolorem szarym.

Galeria zdjęć

Komentarze (14)

 • Szymon
  odpowiedz

  Co brakuje to zdecydowanie WAŁCZ! Z granicy Kołbaskowo na Gdańsk lub Bydgoszcz.

 • odpowiedz

  W Szczecinie ruszyła budowa Superchargera

  • Tomasz - to przeważnie jest kwestia kilku mcy, obstawiam 3-4 miesiące

  • Tomasz

   W jakim czasie jest możliwe uruchomienie?

 • Tym
  odpowiedz

  Bonarka już działa 20 stanowisk

 • Elektryk
  odpowiedz

  Aż dziwne, że na północy kraju znikoma liczba ładowarek

 • Anonim
  odpowiedz

  Kończy się właśnie rozbudowa Bonarki w Krakowie. Na dniach wystartuje hub z 16-20 stanowiskami.

  • Kris

   oo to super!!!

 • Rob
  odpowiedz

  do Olsztyna nikt nie jeździ? ;)

 • odpowiedz

  Czy to tempo nie jest za wolne? W planach powinno być raczej co roku podwajanie tej liczby.

  • Niestety szef działu Supercharger Tesli powiedział mi, że Polska to najgorszy do stawiania stacji kraj w Europie. Nigdzie nie idzie to tak opornie jak u nas. Na przykład w Holandii Tesla jest w stanie zrobić stację w nieco ponad 30 dni. U nas, nawet nie chcę pisać ile to trwa. Tak, że Tesla ma chęci ale często sprawy idą w żółwim tempie i firma nie ma na to żadnego wpływu.

Ostatnie komentarze

Jeśli jakaś wartość jest większa niż ... 27.02.2024
Powoływanie się na WHO niszczy wiarygodność ... 27.02.2024
Maksymalna moc AC to 22 KW a nie 11 KW. 27.02.2024