Tesla i słaba sprzedaż? Wyniki już za 4 dni

Czy analitycy mają rację? Czy sprzedaż Tesli w tym kwartale będzie gorsza a ceny aut wzrosną?
Fot.  Feel good studio  Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-03-28 Fot. Feel good studio Shutterstock.com
Mario

Mario

Data dodania: 2024-03-28

Analitycy są zgodni. Rynek EV zwalnia

Analitycy takich firm jak Morgan Stanley czy Wedbush Securities, przewidują, że obecny kwartał nie będzie dla Tesli rekordowym, jak nas do tego przyzwyczaiła ta amerykańska firma.

Od kilku już lat Tesla bije kolejne i dodać trzeba swoje własne rekordy sprzedaży. Ostatni rok to poziom 1,8 miliona sprzedanych aut.


Musk za dużo mówi:


Jednak już jakiś czas temu, sam Elon Musk powiedział, że obecny rok to nacisk firmy na inne rzeczy niż tylko sama sprzedaż. Dodał, że przewiduje niższą sprzedaż w roku 2024, oraz spowolnienie rynku.
To nie ucieszyło inwestorów (kurs akcji spadł praktycznie natychmiast) , ale cóż, takie jest życie a Tesla jako firma, która jeszcze kilka lat temu miała upaść i zbankrutować (według niektórych), teraz jest jedną z najbardziej liczących się producentów samochodów elektrycznych na świecie.


Słabsze wyniki sprzedaży, analitycy zabierają głos:


Analitycy twierdzą, że obecny okres kończący się już za dosłownie moment, czyli pierwszy kwartał obecnego 2024 roku, zakończy się dla Tesli, sprzedażą na poziomie między 425 a 475 tysięcy sztuk.

Obydwie firmy twierdzą również, że Tesla już niedługo zacznie podnosić ceny swoich aut, aby zrównoważyć niższą sprzedaż. W końcu kasa musi się zgadzać, a od zysków firmy i zadowolenia inwestorów, zależy między innymi wizerunek przedsiębiorstwa oraz wycena jej akcji.


Jeśli ogólna sytuacja jest dobra. Sprzedaż na przyzwoitym poziomie (nie musi być to poziom rekordowy z kwartału na kwartał), zysk zachowany jest na przyzwoitym poziomie, brak afer typu: Elon palnął coś średnio rozsądnego😊. Można przypuszczać, że wszyscy będą zadowoleni. Tesla, rynek, inwestorzy. 


To jednak nie jest takie proste. Zachowanie takiej sytuacji wymaga wiele pracy od takiej firmy jak Tesla.

Czy analitycy mają rację? Czy Tesla będzie miała niższą sprzedaż niż w poprzednich kwartałach. Czy wreszcie spełni się zapowiedź podwyżki cen aut tej marki?
Odpowiedzi na te pytania poznamy już za kilka dni.
Komentarze

0/10

Autor

Mario

Mario

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla

Opinie użytkowników Tesla Model X 90D Oceń ten model

Ocena ogólna

Opinie:

Data dodania: 02.07.2023
Przejechałem tym samochodem ok 80 000 km w 3 lata więc mam troche doświadczenia. Plusy to - przestrzeń wewnątrz, w wersji 7 miejscowej naprawdę jest to 7 pełnych miejsc! - pojemność bagażników - jest full miejsca. - super widoczność dla kierowcy i pozycja za kierownicą dużo lepsza niż w Modelu S - bajeranckie falcony, które nie sprawiały problemów Minusów było kilka. Po kilkunastu tys. km wymieniałem łącznik stabilizatora, przy 40 tys km wahacz. Do tego standardowo dla tych modeli wymieniane były półośki. Przez trzy lata może dołożyłem do tego samochodu 2 tyś zł, ponieważ większość usterek była zrobiona na gwarancji. Jeśli ktoś kupuje używane Modele X, to po pierwsze niech zwróci uwagę czy przy przyspieszaniu nie są odczuwalne wibracje i hałas. Jeśli tak, to niezbędna jest wymiana półosi. To prosty temat, koszt ok 2 tys zł.
zobacz całą opinię

Ostatnie komentarze

Tesla Model X 90D

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
5.0s
Prędkość maksymalna
250 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
415
Wszystkie dane Tesla Model X 90D

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Modele producenta Tesla