Tesla Model 3 Highland z punktu widzenia firmy Tesla

To jak zaangażowała się firma w zmiany, które zaszły w Modelu 3 Highland, jest naprawdę godne podziwu
Tesla Model 3 Highland z punktu widzenia firmy Tesla - zdjęcie główne
Data publikacji: 2024-02-27
Mario

Mario

Data dodania: 2024-02-27

Niedawno mieliśmy okazję być na prezentacji Modelu 3 Highland. Kiedy to Tesla pokazała go publicznie najpierw na naszym podwórku, czyli w Europie.


Było przyjemnie, a auto wyglądało zupełnie inaczej niż poprzedniczka. Zmian, jak się okazało, było naprawdę dużo. 50% części w Nowej trójce to elementy zupełnie nowe.


Mamy dużo więcej wygłuszenia, co przekłada się na znacznie lepsze wyciszenie kabiny. Mamy nowe znacznie lepsze zawieszenie. Inne silniki i więcej wzmocnień bocznych, dla bezpieczeństwa.


Mamy wreszcie akustyczne szkło, które również ma wpływ na ciszę w kabinie podczas jazdy. 

Mamy też załogę Tesli, odpowiedzialna za te wszystkie zmiany, na czele z głównym projektantem firmy Franzem von Holzhausenem. Zobaczcie na filmiku poniżej, zaczerpniętym z kanału YouTube samej Tesli z jakim zaangażowaniem mówią o wszystkich zmianach osoby za nie odpowiedzialne.


To nie jest dla nich kolejny produkt firmy, to nie kolejny model auta. To coś nad czym pracowali całymi dniami, aby stało się lepsze, cichsze, wygodniejsze. Aby klienci firmy byli maksymalnie zadowoleni z zakupu Modelu 3. Kiedy obejrzałem ten film, odniosłem wrażenie, że właśnie tej pasji brakuje innym producentom. Że Tesla to tak naprawdę ciągle garstka (choć całkiem spora:) świrów, którzy nie śpią po nocach bo chcą stworzyć coś co będzie absolutnie najlepsze na rynku w swojej klasie. 


Czy im się udało? Kto jeździł Modelem 3 Highland? Palec do góry! Jakie są Wasze odczucia?


Komentarze

0/10

Autor

Mario

Mario

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla

Opinie użytkowników Tesla Model 3 (Highland) Oceń ten model

Ocena ogólna

Opinie:

Max

Data dodania: 21.12.2023
Dużo zmian, to auto pod każdym względem lepsze od poprzedniczki. Choć stara trójka była dla mnie super, Highland jest o niebo lepszy. Szczególnie jeśli chodzi o wyciszenie i zawieszenie. To się od razu rzuca w uszy i... pupę, której jest dużo wygodniej niż w starej wersji:). Jak miałbym wybierać to zdecydowanie i bez wahania kupiłbym Model 3 Highland.
zobacz całą opinię

Opinia dodana przez Redakcję OtoEV.pl

Data dodania: 03.09.2023
W cenie 205 tysięcy złotych brutto, mamy nową podstawową wersję Modelu 3. Jest to inne auto w porównaniu do poprzedniej wersji. Zmieniono tu aż 50% komponentów. Podstawowa wersja ma baterię LFP, bardzo lubianą przez klientów. Zaleta tych baterii, to ich ładowanie do 100% bez obaw o degradację. Mówi się o tym że to auto otrzyma nową baterię od chińskiego CATL, o pojemności 66 kWh, choć i dzisiejsze 60 kWh jak widać radzi sobie doskonale. Zasięg wersji poliftowej określono na 513 km wersji z nowymi 19 calowymi kołami, ale hitem będzie auto na standardowych 18-stkach. Tu według normy mamy zasięg aż 554 km. Wiadomo, że to przesada, jak to w przypadku norm bywa, ale jeśli nowa trójka po zmianach da radę w trasie przejechać około 300 km między ładowaniami, już będzie to absolutnie bardzo dobry wynik.
zobacz całą opinię

Ostatnie komentarze

Tesla Model 3 (Highland)

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
6.1 sec
Prędkość maksymalna
201 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
523 km

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Materiały Użytkowników

Nowa Tesla 3 highland a poprzedni Model 3 - różnice

Ciekawy film, który pokazuje różnice pomiędzy nową wersją Tesli 3, a jej poprzednim modelem.
Kamil

W Klubie OtoEV.pl od 1 roku

Tesla Model 3 Highland - odbiory. Jak odebrać Teslę

Ciekawy film pokazujący na co zwrócić uwagę podczas odbioru Tesli Model 3 Highland. Czy są jakieś typowe usterki? zobaczcie w fimie
Kamil

W Klubie OtoEV.pl od 1 roku

Modele producenta Tesla