Tesla Model S 75D dane techniczne, zasięg... 2023

Fot. Kevin McGovern shutterstock
Data publikacji: 2022-04-14 Fot. Kevin McGovern shutterstock
Mario

Mario

Data dodania: 2022-04-14

Tesla Model S w wersji 75D jest jedną z bardziej popularnych wersji tego auta. Decydowała o tym również cena, która była niższa od wersji z większymi bateriami. Pakiet 75 kWh ma jednak wiele zalet. Jest mniejszy, ale również lżejszy, silniki użyte w aucie z taką właśnie baterią również są mniejsze i mniejszej mocy.


Tak więc całość waży sporo mniej niż inne wersje elektrycznych Tesli S. Bateria zawiera 5880 ogniw pogrupowanych w 14 pakietach, które składają się na całą baterię. Takie auto waży 2027 kg. Dla porównania Tesla Model S z baterią 100 kWh, to masa 2215 kg. Tak więc biorąc pod uwagę masę auta, różnica prawie 200 kg ma duży wpływ na wydajność całego napędu.


Model S 75D jest więc dużo bardziej wydajny jeśli chodzi o zużycie energii podczas jazdy i osiąga dość przyzwoite zasięgi w granicach 300 km w trasie przy prędkościach rzędu 100-120 km/h. Szybsza jazda skutkuje większym zużyciem, więc i krótszym zasięgiem.


Ogólnie rzecz biorąc zasięgi aut elektrycznych które są podawane przez producentów, absolutnie nie są prawdziwe. Normy WLTP obowiązujące między innymi w Europie również przekłamują taki wskaźnik jak zasięg. Moje doświadczenia z autami EV, jasno dają mi sygnał że jeśli mamy podany zasięg auta, powiedzmy że jest to 400 km, wiem że realny zasięg będzie dużo mniejszy. Ja przyjmuję redukcję tegoż zasięgu mniej więcej o 20-25%. Wtedy wynik będzie zbliżony do realnego zasięgu takiego auta. Oczywiście inaczej ma się sprawa podczas jazdy w mieście, sytuacja wygląda tu zgoła odmiennie niż w przypadku aut spalinowych.

W mieście auto elektryczne jest w stanie osiągnąć deklarowany przez producenta zasięg lub nawet go przekroczyć. Działa to zupełnie inaczej niż w przypadku tradycyjnego napędu benzynowego, kiedy to auto spala więcej w mieście niż w trasie. Elektryk więcej energii zużywa w przypadku szybkiej jazdy, kiedy porusza się w korkach lub ruchu miejskim z minimalnymi prędkościami zużycie energii jest naprawdę niewielkie. Różnice mogą sięgać nawet 25-30% na korzyść jazdy miejskiej.


Mimo ze wersja 75D nie jest demonem prędkości i przyśpieszenia radzi sobie doskonale osiągając 4,4 sekundy od 0-100 km/h. Prędkość maksymalna zaś to 225 km/h, czyli o 25 km/h mniej niż wersje z większymi bateriami. Różnice są również bezpośrednio w samym pakiecie baterii, nie uzyskuje on tak dużych mocy na ładowarkach Tesli jak większe baterie a jego ogniwa działają z napięciem 380V a nie 400V jak w wersjach 85, 90 czy 100 kWh.Komentarze

0/10

Autor

Mario

Mario

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla

Opinie użytkowników Tesla Model S Plaid Oceń ten model

10/10

Ocena ogólna

Opinie:

Opinia dodana przez AI

Data dodania: 21.08.2023
Osiągi: To, co najbardziej wyróżnia Model S Plaid na tle konkurencji, to jego zdolność przyspieszania od 0 do 100 km/h w mniej niż 2 sekundy. To czyni go jednym z najszybszych seryjnych aut na świecie. Dodatkowo, jego prędkość maksymalna to około 322 km/h. Zasięg: Z jednym ładowaniem Model S Plaid może pokonać około 627 km, co jest naprawdę imponującym wynikiem w świecie samochodów elektrycznych. Technologia: Wnętrze auta charakteryzuje się olbrzymim ekranem dotykowym o przekątnej 17 cali, który służy do kontroli większości funkcji pojazdu. System Infotainment został całkowicie odświeżony, oferując bardziej intuicyjny interfejs i szybszą odpowiedź. Wygląd i wnętrze: Model S Plaid posiada nowoczesny, aerodynamiczny kształt z charakterystycznymi dla Tesli liniami. Wnętrze jest luksusowe z wykończeniami z wysokiej jakości materiałów, choć, jak wcześniej wspomniano, jego minimalistyczny design może nie przypaść do gustu każdemu
zobacz całą opinię
Data dodania: 12.08.2023
Samochód wyrywa asfalt! Pomimo tego, że jeżdżę Teslami już kilka lat, to nie byłem przygotowany na te osiągi. Auto jest niesamowite. Nie rozumiem jak można kupować jakies Porsche za milion zł.
zobacz całą opinię

Ostatnie komentarze

Tesla Model S Plaid

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
2.1s
Prędkość maksymalna
322 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
588 km
Wszystkie dane Tesla Model S Plaid

Tesla Model S 75D

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
4.4s
Prędkość maksymalna
225 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
Wszystkie dane Tesla Model S 75D

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Materiały Użytkowników

Test Tesla Model S w wersji Plaid

Jakie wrażenie robi Model S Plaid, czyli najszybsza i najbardziej wypasiona wersja Modelu S Tesli? Film z mnóstwem szczegółów. Wymiary, osiągi,
TeslaKlubPolska

W Klubie OtoEV.pl od 9 miesięcy

Modele producenta Tesla