Tesla Model S
Pojawiła się po raz pierwszy pod koniec roku 2012, w USA. Od 2013 roku dostępna również w Europie. Na początku sprzedawana głównie w Norwegii, później dostępna w większości krajów Europy zachodniej.
Przez lata Tesla ulepszała Model S, pierwszy znaczący lifting auto przeszło w 2015 roku, kiedy to zastosowano zmiany dotyczące baterii oraz polepszono wyciszenie kabiny. Użyto również innych materiałów wewnątrz samochodu. Auta produkowane od 2015 są mniej awaryjne i lepiej wykonane. Początkowo w produkcji były tylko tylnonapędowe samochody o mocy ponad 360 koni mechanicznych. Od 2015 roku pojawiły się auta z napędem na obydwie osie. Wersje 85D i P85D, cieszyły się dużą popularnością. Szczególną sławę super szybkiego samochodu zdobyła wersja P85D, generująca ponad 700 koni mocy i przyśpieszająca od 0 do 100 km/h w nieco ponad 3 sekundy.
W 2016 roku pojawiły się kolejne wersje tego model, 90 oraz 100D, miały większe baterie o pojemnościach 90 i 100 kWh, większe zasięgi i co się z tym wiąże wyższe ceny. W 2016 roku przeprowadzono również lifting wyglądu Modelu S. Zmieniono szczególnie przód auta, które nabrało bardziej sportowego charakteru, stało się bardziej opływowe, co przełożyło się na rewelacyjny współczynnik oporu powietrza CX wynoszący obecnie zaledwie 0,208.
W 2020 roku weszła kolejna odsłona Modelu S. Zmieniono baterie, wprowadzając nowy skład chemiczny ogniw, co przyczyniło się do polepszenia zasięgu. Wpływ na zasięg miało również zastosowanie nowych łożysk wszystkich kół, o mniejszych oporach toczenia, nowego rodzaju opon, poprawiono po raz kolejny wyciszenie kabiny, wprowadzono w pełni ekologiczne materiały, jak wegańskie skóry, w 100% pozyskiwane z roślin.
Od 2021 roku firma pracuje nad najnowszą wersją Tesla Model S, którą nazwano Model S Plaid. Z zewnątrz niewiele różniącą się od poprzedniczki, jednak najważniejsze zmiany zaszły w kabinie auta, oraz aspektach technicznych. Mimo użycia starego typu baterii, nazywanych 18650, kolejny raz zmieniono chemię ogniw i polepszono zasięg auta. Nowe silniki, tym razem trzy, nie dwa jak do tej pory, bardziej wydajny inwerter, ładowanie nawet mocą 250 kW, szalone przyśpieszenie na poziomie 2 sekund od 0-100 km/h.
To wszystko sprawia że Tesla Model S Plaid, w najnowszej odsłonie, będzie autem niesamowitym, dającym ogromną radość z jazdy każdemu kierowcy zasiadającemu za kierownicą tego modelu.
Obecnie zmierzona moc Tesla Model S Plaid to ponad 1100 koni mechanicznych. Powoduje to że jest to najszybsze auto produkcyjne na świecie. Rodzinna 5-metrowa limuzyna o osiągach super-samochodów, kosztujących miliony dolarów. Ceny Modelu S w USA zaczynają się od niecałych 124 tysięcy dolarów.