Nowy Roadster zmiecie konkurencję... nawet tą 10 razy droższą!

Będzie się działo... Rimac Nevera kontra Tesla Roadster nowej generacji. To walka, nie na noże, ale na konie mechaniczne, moment obrotowy, przyspieszenie do setki i prędkość maksymalną... o Nürburgringach nie wspomnę.

Rmiac Nevera to chorwackie dzieło. Dzieło wyglądające kosmicznie i jeżdżące tak samo. Superszybki super samochód ma jednak oprócz prawdziwego worka sportowych zalet, wielką wadę. Jest to mianowicie jego cena. Za ponad 1800 koni mechanicznych Nevery musimy wybulić ponad 2,2 mln dolarów.
Różnica więc w stosunku do Tesli Roadster jest naprawdę spora, prawie 10 krotna. Nevera zaś to niezły rekordzista, przynajmniej na dzień dzisiejszy. Jego lista rekordów poniżej, robi ogromne wrażenie.
Roadster pobije Rimaca...

Na zaczepki w sprawie tego czy Roadster będzie lepszy i szybszy niż Nevera, Elon Musk odpowiedział krótko i w swoim stylu: "Lol" Co to oznacza? Nic innego jak tylko to, że Musk z kolegami będą musieli się bardzo postarać o to aby to Roadster dzierżył palmę pierwszeństwa, jeśli chodzi o to aby być absolutnie najlepszym i najszybszym autem elektrycznym na świecie.

Czy Tesla to zrobi? Czy okaże się lepsza od Chorwatów z dużą domieszką obcego kapitału? Cóż Rimac przejął Bugatti a dodatkowo wspiera go Porsche. To nie są pionki na rynku super aut. To poważni gracze z ogromnym technicznym zapleczem. Tesla to jednak Tesla i mam wrażenie, że Elon nie wypuści z fabryki swoich ludzi, dopóki nowy Roadster nie przejedzie dystansu pozwalającego rozpędzić się mu do 100 km/h w 1,1 sekundy, no może troszkę więcej. Nie pozwolą jednak na to aby osiągnąć czas gorszy od Nevery. Choć to tylko przypuszczenia, wiadomo nie od dziś że duzi chłopcy z kasą i możliwościami będą walczyć do upadłego o to kto jest najlepszy i ma największe .... ok nie kończymy tego wątku. Pozostańmy przy stwierdzeniu: kto ma najszybszy samochód.
Oczywiście często poruszaną kwestią jest to ile kosztuje jedno i drugie auto, jednak dla Rimaca i Tesli raczej kwestia ceny schodzi na dalszy plan, i to się raczej nie zmieni. Musk stwierdził ostatnio na spotkaniu z akcjonariuszami że prace projektowe są właściwie ukończone i ma wielką nadzieję że w przyszłym roku rozpoczną produkcję nowej wersji Roadstera. Hitem ma być wyposażenie w rakiet zimnego powietrza SpaceX, dzięki którym Roadster prawie będzie fruwał. Nie dosłownie, oczywiście, jednak mają one pozwolić na nieziemskie wręcz przyspieszenie tego auta.
Żródło: Electrec.co