Tesla zadba o bezpieczeństwo młodych kierowców. Nowe tryby jazdy ograniczą funkcje auta

Tesla chce o nas dbać. To bardzo dobrze, bo jej auta są szybkie. Kiedy taka moc dostanie się w niedoświadczone ręce, może się to skończyć tragedią
Fot. Florenc.Elezi  Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-05-15 Fot. Florenc.Elezi Shutterstock.com
Mario

Mario

Data dodania: 2024-05-15

Tesla doda ograniczone profile kierowców w celu zapewnienia bezpieczniejszej jazdy nastolatkom i niedoświadczonym kierowcom.

Tesla przygotowuje się do dodania profili kierowców z ograniczeniami.
Firma ma wprowadzić w nadchodzącej aktualizacji profile kierowców z ograniczeniami, których celem jest poprawa bezpieczeństwa młodych kierowców. Ograniczone profile kierowców:


Znamy przykłady naprawdę groźnych wypadków aut Tesli, łącznie ze śmiertelnymi, kiedy to nieodpowiedzialny młody kierowca, przecenił swoje umiejętności i nie dostosował prędkości do warunków jazdy, co skończyło się tragedią.
Przez lata wiele osób prosiło Teslę o wprowadzenie zastrzeżonych profili kierowców, podobnych do obecnie istniejącego trybu parkingowego Tesli.


Tryb parkingowego służy już dziś do ograniczenia maksymalnej prędkości samochodu, zmniejsza przyspieszenie i uniemożliwia korzystanie z autopilota i FSD. Nowe profile z ograniczeniami pozwolą Ci zastosować pewne ograniczenia do profili kierowców, bez pełnoprawnych ograniczeń trybu parkingowego, który ogranicza również HomeLink, historię GPS i nie tylko.
Czyli możemy się domyślać, że będzie to taki trochę bogatszy tryb parkingowego, nie aż tak bardzo zablokowany i okrojony.


Jakie będą ograniczenia?


Inne ograniczenia, które można również wdrożyć, mogą obejmować wyłączenie korzystania z autopilota i FSD, wyłączenie „trybu Joe”, dostępu do przedniego bagażnika lub schowka podręcznego, brak możliwości wyłączenia trybu sentry mode, no i te najbardziej podstawowe ale jednocześnie najgroźniejsze, czyli organicznie mocy auta i prędkości oraz przyspieszenia. To właśnie one stają się niebezpiecznym narzędziem w rękach młodych i niedoświadczonych kierowców, których czasami fantazja ponosi aż za bardzo.


Biorąc pod uwagę, jak łatwo jest zamieniać profile w Tesli, producent musiałaby uniemożliwić użytkownikowi przejście z profilu z ograniczeniami na profil zwykły. Tesla może to zrobić na różne sposoby, na przykład powiązać profile kierowców z kartą-kluczem lub urządzeniem mobilnym i wymagać podania kodu PIN w celu wyjścia z zastrzeżonego profilu, podobnie jak dzieje się to w trybie parkingowego.Bardziej bezpiecznie i spokojniej dla rodziców:


Dodatkowe środki bezpieczeństwa mogą obejmować również alerty powiadamiające rodziców lub opiekunów, gdy pojazd dotrze do celu lub przekroczy ustalone ograniczenia prędkości. Biorąc pod uwagę, że Tesla może automatycznie wezwać służby ratunkowe w razie wypadku, może to być doskonała funkcja zapewniająca bezpieczeństwo młodym kierowcom jadącym po raz pierwszy samodzielnie.


Tesla stara się dbać o bezpieczeństwo swoich klientów, a nie jest to temat łatwy, bo pamiętajmy, że auta Tesli są pojazdami bardzo szybkimi. Mają ogromną moc i szalone przyspieszenia. Niedoświadczony młody kierowca może sobie napytać biedy, jeśli zabraknie mu umiejętności aby nad tymi wszystkimi aspektami zapanować.

Komentarze

0/10

Autor

Mario

Mario

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla Dodaj swój zasięg

Opinie użytkowników Tesla Model X 60D Oceń ten model

Ocena ogólna

Opinie:

Data dodania: 02.07.2023
To niestety najstarszy i najsłabszy model X. Bardzo mały akumulator jak na takie gabaryty auta. Jeśli ktoś szuka na rynku wtórnym to musi się liczyć, że zasięg takiego auta to 200-250 km. Poza tym to standadowy X z początków produkcji.
zobacz całą opinię

Ostatnie komentarze

Tesla Model X 60D

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
6.2s
Prędkość maksymalna
210 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
Wszystkie dane Tesla Model X 60D

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Materiały Użytkowników

Wypadek trzech Tesli

Trzy rozwalone Tesle
Andrzej

W Klubie OtoEV.pl od 1 roku i 1 miesiąca

Tesla wypadki na autopilocie

Fajny materiał z kompilacją wypadków lub ledwo unikniętych wypadków z udziałem Tesli
Andrzej

W Klubie OtoEV.pl od 1 roku i 1 miesiąca

Modele producenta Tesla