Tesla zwiększa komfort kierowców. Udostępnia aktualizację oprogramowania 2024.20

Tesla wprowadza nową aktualizację oprogramowania 2024.20, która choć nie wnosi rewolucyjnych zmian, to wyraźnie poprawia komfort jazdy. Szczególnie zauważalne są ulepszenia w adaptacyjnych reflektorach i systemie klimatyzacji, mające duże znaczenie podczas jazdy w trudnych warunkach.
Fot. alexgo.photography / Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-06-10 Fot. alexgo.photography / Shutterstock.com
@PolakzPolski: To ty piszesz same bzdury, ... 12.06.2024

Miłosz

Data dodania: 2024-06-10

Górski Pałacyk Noclegi

Choć zmiany wprowadzane aktualizacją 2024.20 mogą wydawać się drobne, ich łączny efekt jest duży. Poprawa komfortu jazdy, bezpieczeństwa i rozrywki sprawią, że samochody elektryczne Tesli stają się jeszcze atrakcyjniejsze.


Ulepszenie reflektorów, usprawnienie klimatyzacji


Jedną z kluczowych nowości jest usprawnienie adaptacyjnych reflektorów. Nowe matrycowe reflektory LED w samochodach Tesli mogą teraz dynamicznie dostosowywać wzór świecenia i lepiej oświetlać zakręty na drodze. Dzięki temu jazda nocą po krętych drogach staje się znacznie bezpieczniejsza i komfortowa.


Ponadto właściciele Tesli z cieplejszych regionów odczują korzyści płynące z usprawnionego systemu klimatyzacji. Nowa funkcja automatycznego chłodzenia kabiny przyspiesza schładzanie wnętrza pojazdu i optymalizuje temperaturę akumulatora wysokonapięciowego.


Rozrywka na stacjach ładowania


Aktualizacja 2024.20 wprowadza nowy element rozrywkowy do Tesla Arcade. Gra Beach Buggy Racing została wzbogacona o możliwość ustanawiania rekordów torów na stacjach Supercharger.


To dla wielu właścicieli Tesli drobny, aczkolwiek ciekawy dodatek; przydatny jako sposób umilający spędzanie czasu podczas ładowania samochodu.


Krok po kroku w stronę perfekcji


Tesla kontynuuje swoją strategię poprawy jakości i funkcjonalności swoich samochodów poprzez regularnie aktualizowane oprogramowanie, czym pozwala na bieżąco wprowadzać udoskonalenia bez konieczności wizyty w serwisie. Podobnie jak w przypadku poprzednich aktualizacji, tak i 2024.20 będzie wdrażana stopniowo.


Każda, nawet najmniejsza, aktualizacja przekłada się przynajmniej na minimalną poprawę doświadczeń za kierownicą.

Komentarze (5)

0/10
 • antyelektryk
  odpowiedz

  Cytuję: "...umilający sposób spędzenia czasu podczas ładowania samochodu". Koniec cytatu. Ponieważ nigdy żadna siła mnie nie zmusi do kupna czystego elektryka, mogę się tylko z tego śmiać. Tankowanie paliwa od prawie pustego zbiornika do pełna trwa zaledwie PARĘ MINUT i żadne "umilanie czasu" na czas tankowania nie jest na szczęście potrzebne.

  • DemonEV

   Buahahaha. Spoko, zawsze będziesz mógł iść pieszo, jak nie będzie czego wlać do baku ;))))

  • antyelektryk

   Buahahaha. Ciekawe, dlaczego ma zabraknąć paliwa? Ostatnie duże i permanentne braki były w schyłkowym okresie PRL-u.

  • PolakzPolski

   @antyelektryk Czy ciebie na cokolwiek stać poza pisaniem bzdur?

  • antyelektryk

   @PolakzPolski: To ty piszesz same bzdury, najpierw o tym (w postach do wcześniejszych artykułów), że krytykowanie użytkowania czystych elektryków, czyli totalnego utrudniania sobie życia, jest tylko przez agentów Putina, a teraz zarzucasz mi pisanie bzdur, w ogóle tego nie uzasadniając. Ja napisałem w swoim poście czystą prawdę i nic więcej.

Autor

Miłosz

Od kilku lat tworzę treści dla mediów online i tradycyjnych. Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem od pracy w lokalnym, miejskim portalu internetowym. Dziś piszę m.in. dla Bezprawnika.pl, Biotechnologii.pl i News4Media. Wolny czas spędzam na przeglądaniu YouTubea w poszukiwaniu ciekawostek zarówno o świecie dawnym, jak i współczesnym. Chętnie sięgam również po dobrą książkę – tak kryminał, jak i literaturę faktu.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla Dodaj swój zasięg

Opinie użytkowników Tesla Model 2 Oceń ten model

10/10

Ocena ogólna

Opinie:

Marcin

Data dodania: 14.12.2023
Jeśli to prawda, że cena będzie poniżej 100 000 to ja biorę!

Tesla Model 2

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
Prędkość maksymalna
Zasięg oficjalny (WLTP)
Wszystkie dane Tesla Model 2

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Modele producenta Tesla