Wyjazd Tesla Owners Poland do fabryki Gigafactory Berlin-Brandenburg

Zwiedzanie fabryki Tesli Gigafactory Berlin to nie lada gratka dla wszystkich fanów i właścicieli samochodów tej marki. Nasi koledzy z Tesla Owners Poland opowiedzieli jak było i przesłali nam krótką fotorelację.
Fot.  Tesla Owners Poland
Data publikacji: 2024-06-05 Fot. Tesla Owners Poland
Redakcja OTOEV.PL

Redakcja OTOEV.PL

Data dodania: 2024-06-05

Górski Pałacyk Noclegi

Tesla Owners Poland to Grupa, która zrzesza ponad 12 000 użytkowników i fanów samochodów marki Tesla.  Jako jedyni w Polsce organizują wyjazdy do fabryki Gigafactory Berlin-Brandenburg, a z końcem maja odbyła się już druga taka wycieczka. 


Uczestnicy zobaczyli jak wygląda produkcja Tesli Model Y od etapu, w którym ogromne prasy zamieniają kawałek aluminium w pełen bok pojazdu, po ostateczną weryfikację powłoki lakierniczej i przekazanie pojazdu do wydania klientom. 


Co czekało na uczestników?


Dzień przed wydarzeniem odbyła się mała integracja, do której dołączyli inżynierowie pracujący na co dzień w Gigafactory. Można było porozmawiać z nimi o produkcji, technologii i przyszłości Tesli, a także o smaczkach dotyczących pracy w samej fabryce. 


W tym roku poza samą wizytą w fabryce, Tesla dostarczyła uczestnikom na jazdy próbne swoje auta: Model S, Model 3, Model X i Model Y.  Przez cały dzień wszyscy chętni mogli testowo pojeździć każdym z modeli. 


Jak wziąć udział w wyjeździe do Gigafactory?


Po pierwsze trzeba dołączyć do grupy Tesla Owners Club Poland, to wyjątkowa społeczność, która skupia właścicieli i entuzjastów nie tylko Tesli, ale całego obszaru elektromobilności.  Organizują spotkania, warsztaty i zloty, więc to doskonała okazja do wymiany wiedzy oraz doświadczenia. Polecamy!


Po drugie śledzić informacje na grupie i poczekać do 2025 roku, wtedy jest planowany kolejny wyjazd. 


Galeria zdjęć

Komentarze

0/10

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla Dodaj swój zasięg

Opinie użytkowników Tesla Model Y Performance Oceń ten model

10/10

Ocena ogólna

Opinie:

Opinia dodana przez Redakcję OtoEV.pl

Data dodania: 30.08.2023
Tesla Model Y to dla mnie obecnie praktycznie idealny elektryk. Odpowiedni rozmiar, mnóstwo miejsca, zarówno dla pasażerów pojazdu jak i bagaży. Ogromny przedni bagażnik idealnie sprawdza się podczas długich podróży. Tylny również jest bardzo duży. Może nieco płytki, ale obszerny, no i mamy jeszcze dodatkową przestrzeń pod podłogą tylnego bagażnika. Auto ma mnóstwo mocy i mimo niepozornego wyglądu SUV-a, potrafi zostawić za sobą nawet super sportowe auta spalinowe. Zresztą wszystkie wersje Performance Tesli są super szybkie i zachowują się jak nie przymierzając jakieś hypercary.
zobacz całą opinię

Karol

Data dodania: 27.08.2023
Tesla Model Y to prawdziwy game changer w świecie SUV-ów. Jest szybka, fajnie wygląda i ma masę miejsca dla całej rodziny. Plus, z takim zasięgiem na jednym ładowaniu, nie musisz się już obawiać, że zabraknie ci prądu po drodze. A systemy bezpieczeństwa? Najwyższa półka. Po prostu wsiadasz, wciskasz pedał i cieszysz się jazdą. Warto!
zobacz całą opinię

Tesla Model Y Performance

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
3.7s
Prędkość maksymalna
250 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
504 km
Wszystkie dane Tesla Model Y Performance

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Materiały Użytkowników

Odbiór Tesli w salonie - jak wygląda w praktyce

Jak wygląda procedura odbioru Tesli w salonie w Warszawie. Film jednej z klientek, która odebrała Teslę Model Y. Najbardziej mi spodobał się tek
Kamil

W Klubie OtoEV.pl od 1 roku i 2 miesięcy

Tesla wypadki na autopilocie

Fajny materiał z kompilacją wypadków lub ledwo unikniętych wypadków z udziałem Tesli
Andrzej

W Klubie OtoEV.pl od 1 roku i 1 miesiąca

Modele producenta Tesla