Błyskawiczne ładowanie „elektryka” – Huawei proponuje 1 km na sekundę

27 lutego Huawei zebrał branżowych liderów i partnerów na dorocznej konferencji China Digital Energy Partner Conference i zaprezentował śmiałe ambicje zmierzające w kierunku przekształcenia sektora pojazdów elektrycznych.
Fot. Marti Bug Catcher  Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-03-01 Fot. Marti Bug Catcher Shutterstock.com

Miłosz

Data dodania: 2024-03-01

Hou Jinlong, lider segmentu technologii cyfrowej w Huawei, zainaugurował spotkanie, przedstawiając przyszłość ładowania pojazdów elektrycznych z zawrotną prędkością – 1 km na sekundę. 


Ultraszybkie stacje ładowania


Rewolucja w branży nadejdzie dzięki wprowadzeniu przez Huawei stacji ładowania chłodzonych cieczą. Te zaawansowane technologicznie urządzenia, oferujące maksymalną moc wyjściową 600 kW i prąd do 600 A, umożliwiają ładowanie pojazdów z niebywałą prędkością – w przybliżeniu to właśnie zapowiedziany 1 km na sekundę.


Kompatybilność z szeroką gamą modeli pojazdów, od osobowych po użytkowe, otwiera drogę do ekspansji na masową skalę. Z planem rozmieszczenia ponad 100 000 takich stacji w 340 miastach i na kluczowych trasach w Chinach Huawei stawia na przejęcie roli lidera w dziedzinie infrastruktury ładowania.


Szybkość ładowania a infrastruktura


Głównym wyzwaniem, jakie Huawei zamierza pokonać, jest rosnące zapotrzebowanie na szybkie ładowanie w obliczu dynamicznej ekspansji rynku przez samochody elektryczne. Hou Jinlong dobitnie zasygnalizował, że przestarzałe prędkości ładowania i ograniczona infrastruktura nie mogą dłużej hamować rozwój rynku EV.


Mimo obaw operatorów stacji ładowania dotyczących wysokich kosztów inicjalnych zaproponowanego rozwiązania, Huawei argumentuje, że obecnie najważniejsze jest skoncentrowanie się na koszcie za kilowatogodzinę. 


Huawei widzi przyszłość sieci ładowania w integracji z wytwarzaniem energii odnawialnej i jej magazynowaniem. Propagując model, który pozwala na dwukierunkowy przepływ energii, firma otwiera drogę do nowych modeli biznesowych, umożliwiając właścicielom pojazdów nie tylko ładowanie swoich samochodów, ale i sprzedaż nadwyżek energii z powrotem – do sieci. Takie podejście ma potencjał do napędzenia rozwoju rynku pojazdów elektrycznych i, co za tym idzie – popularyzacji zrównoważonej koniunktury w przypadku sieci energetycznych.


Kierunek w stronę eko


Huawei Digital Energy Partner Conference 2024 odsłoniła ambitne plany firmy w kierunku transformacji rynku pojazdów elektrycznych. Poprzez skupienie na ultraszybkim ładowaniu, integracji z odnawialnymi źródłami energii i optymalizacji kosztów Huawei stawia sobie za cel nie tylko zmienić sposób, w jaki ładujemy pojazdy elektryczne, ale także przyczynić się do redukcji emisji CO2. 


Ambitne cele ładowania samochodów elektrycznych z prędkością 1 km na sekundę mają potencjał, by zmienić percepcję rynku na temat ekomobilności.



Komentarze

0/10

Autor

Miłosz

Od kilku lat tworzę treści dla mediów online i tradycyjnych. Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem od pracy w lokalnym, miejskim portalu internetowym. Dziś piszę m.in. dla Bezprawnika.pl, Biotechnologii.pl i News4Media. Wolny czas spędzam na przeglądaniu YouTubea w poszukiwaniu ciekawostek zarówno o świecie dawnym, jak i współczesnym. Chętnie sięgam również po dobrą książkę – tak kryminał, jak i literaturę faktu.

Ostatnie komentarze