Carrefour, Eleport i strategiczna umowa. Czeka nas rozwój infrastruktury

Carrefour oraz Eleport, wiodący dostawca usług ładowania pojazdów elektrycznych, ogłosiły podpisanie strategicznej umowy o współpracy. Celem tej inicjatywy jest uruchomienie 170 punktów ładowania przy ponad 70 obiektach handlowych Carrefour w 65 polskich miastach.
Fot. tomeqs / Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-06-04 Fot. tomeqs / Shutterstock.com

Miłosz

Data dodania: 2024-06-04

Górski Pałacyk Noclegi

To partnerstwo ma ułatwić Polakom dostęp do stacji ładowania pojazdów elektrycznych i promować ekologiczne metody transportu. Projekt wpisuje się w globalną strategię zrównoważonego rozwoju Grupy Carrefour, mającą na celu obniżenie emisji gazów cieplarnianych zgodnie z trajektorią wynoszącą 1,5°C.


Do 2025 roku Carrefour planuje zmniejszyć emisję o 30%, do 2030 roku o 50%, a do 2040 roku aż o 70% w porównaniu do 2019 roku.


Wspólna inicjatywa


Umowa ustanawia wspólną inicjatywę między Carrefour Polska a Eleport, mającą na celu rozwijanie sieci stacji ładowania na terenie całego kraju. Dzięki tej współpracy klienci Carrefoura będą mogli ładować swoje samochody elektryczne energią pochodzącą w 100% z odnawialnych źródeł. Pierwsze 170 punktów ładowania zostanie zlokalizowane przy ponad 70 obiektach Carrefour w 65 miastach i uruchomione jeszcze w tym roku.


Obecnie trwają prace związane z procesem administracyjnym oraz przygotowaniem każdej lokalizacji do montażu urządzeń. Celem partnerów jest jak najszybsze wdrożenie infrastruktury ładowania w tych miejscach. Rozwój infrastruktury pomoże firmie być bliżej klientów.


Eleport rozwija sieć


Eleport widzi w tej współpracy ogromną szansę na dalsze poszerzanie swojej sieci w Polsce. Dzięki tej umowie Eleport zaoferuje klientom możliwość szybkiego ładowania samochodów elektrycznych w wielu polskich miastach.


Umowa pomiędzy Carrefourem a Eleportem stanowi ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i wspierania ekologicznych inicjatyw w sektorze handlu detalicznego. Planowana rozbudowa infrastruktury zwiększy wygodę korzystania z aut elektrycznych, czym zachęci więcej osób do wybierania ekologicznych rozwiązań transportowych.

Komentarze

0/10

Autor

Miłosz

Od kilku lat tworzę treści dla mediów online i tradycyjnych. Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem od pracy w lokalnym, miejskim portalu internetowym. Dziś piszę m.in. dla Bezprawnika.pl, Biotechnologii.pl i News4Media. Wolny czas spędzam na przeglądaniu YouTubea w poszukiwaniu ciekawostek zarówno o świecie dawnym, jak i współczesnym. Chętnie sięgam również po dobrą książkę – tak kryminał, jak i literaturę faktu.