Ekoenergetyka polskim pionierem w skandynawskiej infrastrukturze ładowania EV

W Skandynawii, gdzie zielona energia i bezemisyjny transport przyspieszają, polski innowator, czyli Ekoenergetyka z Zielonej Góry, wyznacza nowe standardy w infrastrukturze ładowania pojazdów elektrycznych. Jego najnowsze przedsięwzięcie skupia się na dostarczeniu 140 ładowarek do autobusów elektrycznych dla Nobiny, wiodącego skandynawskiego operatora transportu publicznego.
Obraz użyty na podstawie licencji od Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-03-01 Obraz użyty na podstawie licencji od Shutterstock.com

Miłosz

Data dodania: 2024-03-01

Na ulicach Sztokholmu pojawi się nowa era transportu publicznego. Będzie to możliwe dzięki instalacji ładowarek Axon Easy o mocy 120 kW i 180 kW od Ekoenergetyki w czterech lokalnych zajezdniach autobusowych. Urządzenia rozpoczną swoją pracę najpóźniej w styczniu przyszłego roku.


Polska innowacja podbija Europę


Nobina, dzięki współpracy z Ekoenergetyką, umacnia swoją pozycję jako lidera w bezemisyjnym transporcie publicznym w Skandynawii. Przewożąc codziennie milion pasażerów w Szwecji, Norwegii, Danii i Finlandii, firma zatrudniająca 13 tys. osób dobitnie pokazuje, że stawia na zrównoważony rozwój.


Ekoenergetyka, założona w 2009 roku i zatrudniająca ponad tysiąc pracowników, nie tylko rewolucjonizuje skandynawskie miasta. Jej ładowarki znajdują się nawet w Barcelonie, Berlinie, Hamburgu i Paryżu, czyniąc przedsiębiorstwo ważnym graczem w europejskim ekosystemie pojazdów elektrycznych. 


Dzięki wsparciu funduszu private equity Enterprise Investors firma stopniowo rozszerza swoje działania i dostarcza stacje ładowania również dla operatorów punktów ładowania (CPO) oraz wprowadza technologię ładowania w modelu Destination Charging poprzez współpracę z Powerdot i Ionity.


Strategiczne partnerstwa dla przyszłości e-mobilności


Inwestycje Enterprise Investors w Ekoenergetykę, na poziomie ponad 45 mln euro, podkreślają zaufanie do potencjału firmy w przekształcaniu globalnego krajobrazu e-mobilności. Przełomowe umowy z takimi gigantami jak Ionity, wspieranym m.in. przez Audi, BMW i Forda oraz Porsche, zwiastują nową erę dostępności i wygody w ładowaniu samochodów elektrycznych – zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i komercyjnych.


Ekoenergetyka, m.in. dzięki całodobowym usługom zdalnego monitorowania, zacieśnia swój udział w rynku stacji ładowania dla autobusów miejskich w Europie. Dziś ten udział wynosi 20%, a wkrótce może być jeszcze wyższy.


Komentarze

0/10

Autor

Miłosz

Od kilku lat tworzę treści dla mediów online i tradycyjnych. Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem od pracy w lokalnym, miejskim portalu internetowym. Dziś piszę m.in. dla Bezprawnika.pl, Biotechnologii.pl i News4Media. Wolny czas spędzam na przeglądaniu YouTubea w poszukiwaniu ciekawostek zarówno o świecie dawnym, jak i współczesnym. Chętnie sięgam również po dobrą książkę – tak kryminał, jak i literaturę faktu.

Ostatnie komentarze

KIedy będzie czynna ładowarka w Nysie? Stoi ... 25.08.2024
Dopiero planują węglik krzemu? Z tego wynika, ... 22.08.2024