Ekologia aut elektrycznych… !

Kolejny raz naczytałem się głupot na temat tego że samochody EV nie są eko. Postanowiłem przekonać Was że są bardziej, znacznie bardziej eko niż spaliniaki.
fot: shutterstock.com
Data publikacji: 2023-07-01 fot: shutterstock.com

MM

Data dodania: 2023-07-01

Górski Pałacyk Noclegi

Otóż: WEDŁUG NAJNOWSZYCH BADAŃ, tak prawdziwych badań, prawdziwych naukowców (nie z Volkswagena, Shella, czy innych mocno uzależnionych od ropy), tylko naukowców z Uniwersytetów w Cambrige, Exeter oraz Nijmegen, oraz Yale School of the Environment, dr. Stephanie Weber, dr. Paul Wolfram, Profesorowie Ken Gillingham i Edgar Hertwich, działali niezależnie w USA i Europie, właśnie oni długo i skrupulatnie badali wpływ na środowisko, produkcji i użytkowania aut spalinowych i elektrycznych. 


Tak więc według nich, auto elektryczne jest dużo bardziej ekologiczne niż auto spalinowe. TAK, ponad wszelką wątpliwość.


Nawet w krajach które pozyskują energię z węgla. Średnia emisja z samochodów elektrycznych w całym okresie eksploatacji jest do 70% niższa niż w samochodach benzynowych w krajach takich jak np. Szwecja i Francja (które otrzymują większość energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii i energii jądrowej) i około 30% niższa w krajach takich jak np. Wielkiej Brytania.


Dalej naukowcy mówią że prześledzili cały proces produkcji obydwu typów aut, proces wydobycia surowców użytych do produkcji baterii w elektrykach. Cały cykl życia produktu aż do jego „zgonu”.
Tak więc uwzględnili wszystko bez wyjątku. 


Wniosek jest jeden:
Obecnie dla 95% powierzchni Ziemi używanie samochodów elektrycznych jest od 30-70% bardziej ekologiczne niż używanie aut spalinowych.


Potrafimy poddać recyklingowi baterie z których odzyskujemy ponad 96% surowców. To wszystko są fakty, poparte badaniami. Naukowymi badaniami. Tak więc mam nadzieje że ludzie pójdą po rozum do głowy, przestaną pieprzyć głupoty na temat szkodliwości elektryków, i w końcu zainteresują się tematem. Nie sztuką jest przeklejać i powielać sponsorowane przez olejowców artykuły. Sztuką jest zadać sobie trud i samemu przeanalizować dane, poczytać artykuły, dogrzebać się do prawdy.
Nic na tym świecie nie jest doskonałe, auta elektryczne również. Ale są one znacznie mniejszymi trucicielami niż śmierdzące i dymiące spalinaki, na które byliśmy skazani przez dziesięciolecia.
Dobrze że w końcu możemy coś zmienić w swoim życiu, jeździć w ciszy, nie smrodzić na ulicach miast…
To jest dobre … koniec i kropka!!!

Źródło:
CNBC, Cam.AC. UK,
Sciencedaily, BBC, Reuters…i inni.
Artykuły lipiec-grudzień 2021.
SMEStreet.in

Komentarze

0/10

Autor

MM

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.