Enefit Volt współpracuje z centrum handlowym w Gliwicach

Enefit, spółka należąca do estońskiej grupy energetycznej Eesti Energia, planuje dynamiczny rozwój swojej sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce. Do końca 2028 roku Enefit zamierza zainstalować 2500 urządzeń ładowania na terenie kraju.
Fot. Owlie Productions / Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-06-15 Fot. Owlie Productions / Shutterstock.com

Miłosz

Data dodania: 2024-06-15

Górski Pałacyk Noclegi

W ramach współpracy z Centrum Handlowym Forum w Gliwicach Enefit udostępni klientom trzy urządzenia do ładowania samochodów elektrycznych, o mocy: 120 kW, 47 kW oraz 22 kW. 


Stacje będą dostępne w ciągu najbliższych czterech miesięcy i będą zasilane energią z zielonymi certyfikatami. Na metody płatności złożą się aplikacja Enefit Volt oraz terminal płatniczy.


Rozwój infrastruktury


Enefit konsekwentnie rozwija swoją infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych od zeszłego roku. Już teraz urządzenia Enefit są dostępne w Bielsku-Białej, a wkrótce będą również w Zabrzu.


„Uruchomienie infrastruktury w Gliwicach to kolejny krok w naszej strategii rozwoju, wspierającej mobilność elektryczną na terenie regionu” – mówi Piotr Drożdżyk, head of E-Mobility solutions w Enefit.


Jego zdaniem współpraca z właścicielami centrów handlowych jest kluczowa, ponieważ ładowanie pojazdów podczas zakupów jest wygodne i przyjazne dla środowiska.


Zaangażowanie w elektromobilność


Dyrektor Centrum Handlowego Forum w Gliwicach, Patrycja Duczmal, dodaje: „Współpraca z Enefit umożliwia nam oferowanie nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań, takich jak stacje ładowania pojazdów elektrycznych. To dowód naszego zaangażowania na rzecz zrównoważonego rozwoju”.


Enefit Volt działa już w Estonii, na Łotwie i w Polsce, gdzie funkcjonuje 350 publicznych stacji ładowania, a kolejnych 700 jest w procesie inwestycyjnym. Do 2028 roku planują pozyskać lokalizacje pod ponad 5 tys. urządzeń, z czego 2,5 tys. zostanie zainstalowanych w naszym kraju.

Komentarze

0/10

Autor

Miłosz

Od kilku lat tworzę treści dla mediów online i tradycyjnych. Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem od pracy w lokalnym, miejskim portalu internetowym. Dziś piszę m.in. dla Bezprawnika.pl, Biotechnologii.pl i News4Media. Wolny czas spędzam na przeglądaniu YouTubea w poszukiwaniu ciekawostek zarówno o świecie dawnym, jak i współczesnym. Chętnie sięgam również po dobrą książkę – tak kryminał, jak i literaturę faktu.