Jak zmienił się Model Y w ciągu czterech lat

Cztery lata to całkiem sporo, jeśli chodzi o model auta, również elektrycznego. Zobaczcie jak zmienił się najpopularniejszy model Tesli w ciągu ostatnich 4 lat.
Jak zmienił się Model Y w ciągu czterech lat - zdjęcie główne
Data publikacji: 2024-02-19
Mario

Mario

Data dodania: 2024-02-19

Na poniższym filmie możemy zobaczyć jak różni się Model Y z 2020 roku od tego z roku obecnego czyli 2024.

Mamy więc różnice w karoserii, choć niewielkie, dotyczące na przykład czujników parkowania, których to brakuje wielu użytkownikom aut Tesli, od kiedy firma zdecydowała się przejść na system Tesla Vision.


Mamy również zupełnie inne reflektory przednie, które w stosunku do pierwowzoru przeszły naprawdę sporą metamorfozę. No i działają zupełnie inaczej, niż te, które znamy ze starszej wersji auta, lub inaczej, bo w sumie wersja jest ta sama. Zupełnie inaczej niż te montowane w Modelu Y w 2020 roku.


Różnic jest więcej i obejmują również inne aspekty, takie jak hałas podczas jazdy. Jednak jak duża jest różnica, zobaczcie sami na poniższym materiale.

Komentarze

0/10

Autor

Mario

Mario

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla

Opinie użytkowników Tesla Model Y Oceń ten model

Ocena ogólna

Opinie:

Pawel

Data dodania: 21.02.2024
Testowałem przedzakupowo ,przez godzinę ,na tej samej trasie, kolejno : nową TM3 LR na 18 calowych kołach oraz kolejno TMY LR na 19 calowych i TMY LR na 20 calowych -moje zdanie : Pod wzgledem prowadzenia,zawieszenia : -TMY na 20 calowych : podskakuje na drobnych nierownosciach jak ping-pong ,jak dla mnie nie do przyjecia.TMY na 19 : troche lepiej ale w porownaniu do TM3 Highland dalej twardo.-dopiero w TM3 Highland zawieszenia mozna powiedzec ,iz jest komfortowe. Układ napędowy,przyspieszenie ,zużycie energii w każdym z powyższych rewelacja-faktycznie w tej cenie JAKO ELEKTRYK-nie ma nic lepszego.Jako samochód w ogóle w tej cenie /tzn.w porównaniu do spalinowego / to kiepski samochód- absurdalnie ascetyczny środek,sterowanie robione wbrew ergonomii i wypracowanym przez lata standardom np.wycieraczki włączane przyciskami na kierownicy TM3 ,brak czujników parkowania,deszczu ,brak spryskiwaczy reflektorów ,wątpliwej trwałości zawieszenie.TMY broni sie cena,ale TM3Highland jeździ lepiej
zobacz całą opinię

Piotr

Data dodania: 10.02.2024
"W wersji Long Rangę zawieszenie jest wręcz miękkie/kanapowe". - absurd kolego. Zawieszenie w Y jest bardzo twarde porównując z podobnymi suvami tej klasy. Miałem już Tiguana, Q5 i teraz Y. Tylko w tym aucie pasażerowie tylnej kanapy ciągle narzekają na tyle, że chyba zdecyduję się na wymianę zawieszenia.
zobacz całą opinię

Ostatnie komentarze

Tesla Model Y

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
Prędkość maksymalna
Zasięg oficjalny (WLTP)
Wszystkie dane Tesla Model Y

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Modele producenta Tesla