Ładowarka Gravity może być montowana dosłownie wszędzie. Zapewnia 200 mil zasięgu w 13 minut

Firma Gravity wspierana przez Google stworzyła ładowarkę poziomu drugiego, która może zrewolucjonizować podejście do ładowania samochodów elektrycznych. W niespełna 13 minut zapewnia ona aż 200 mil zasięgu.
Fot. gravitytechnologies.com; Canva/Kindel Media, Pexels
Data publikacji: 2024-03-26 Fot. gravitytechnologies.com; Canva/Kindel Media, Pexels

Kamil

Data dodania: 2024-03-26

321 km zasięgu w ciągu 13 minut? Brzmi jak niemożliwe, a jednak firma Gravity deklaruje, że to nie wszystko, na co ich stać. Koncepcyjne rozwiązanie pozwala na otrzymanie tej samej wartości nawet w 5 minut.


Gravity rewolucjonizuje rynek ładowarek EV


Firma Gravity zajmująca się tworzeniem infrastruktury dla pojazdów elektrycznych wypuściła na rynek szybką ładowarkę EV, którą można zamontować dosłownie wszędzie.


Urządzenie o kompaktowych wymiarach 18 x 9 x 27 cali można zamontować na słupach ulicznych, w parkingach podziemnych, czy w na ścianach budynku. Producent twierdzi, że jego urządzenie jest w stanie naładować samochód elektryczny mocą 200 kW. Pozwala to na zapewnienie 200 mil zasięgu (321 km) w zaledwie 13 minut.


Gravity wypuszcza „słabszą odmianę” prototypu


Chociaż tak szybkie ładowarki, które ponadto nie wymagają wprowadzania żadnych modernizacji ulic, czy infrastruktury miejskiej brzmią jak sen, okazuje się, że Gravity wypuściło na rynek „słabszą odmianę” ładowarki.


Na stronie producenta czytamy, że przedsiębiorstwo dysponuje ładowarkami o mocy 500 kW, które zasięg 200 mil są w stanie zapewnić w dosłownie 5 minut.

Fot. gravitytechnologies.com


Założyciel Gravity wyznacza nowe standardy miejsc parkingowych


Moshe Cohen, założyciel i dyrektor generalny Gravity twierdzi, że nowoczesne miejsca parkingowe powinny być przystosowane do ładowania elektryków i to w tempie, które nie ogranicza wykorzystania pełni potencjału parkingu.


Trzeba przyznać, że jeśli ładowarki firmy Gravity wejdą do globalnego użytku, zrewolucjonizują podejście do ładowania samochodów elektrycznych. Wyobraźcie sobie tylko, że po szybkich zakupach w markecie wsiadacie do niemalże w pełni naładowanego miejskiego elektryka. To czysta oszczędność czasu.

Komentarze

0/10

Autor

Kamil

Redaktor portalu OtoEV. W nowoczesnej, elektrycznej motoryzacji poszukuję nieszablonowości myślenia konstruktorów i złamania konwencji „unifikacji modeli”. Szczególnie przyglądam się rozwojowi segmentu małych miejskich elektryków. Prywatnie miłośnik hot hatchy, muzyki oraz dobrej książki.

Ostatnie komentarze