Metallica rusza w trasę koncertową elektrycznym Iveco

Metallica to zdecydowanie zespół, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Znany na całym świecie amerykański band wyrusza w trasę koncertową nowym elektrycznym Iveco.
Fot. SCchannelBG/YouTube
Data publikacji: 2024-03-29 Fot. SCchannelBG/YouTube

Kamil

Data dodania: 2024-03-29

Jak przystało na Metallicę, Iveco będzie spersonalizowane pod wymagania zespołu. Samochód otrzyma czarno-żółte malowanie, ich logo oraz charakterystyczną „błyskawicę”.


Metallica promuje elektromobilność


Metallica dokonała niecodziennego wyboru, planując swoją trasę koncertową. Zespół zamierza dojeżdżać na koncerty samochodami elektrycznymi.


Posłużą im do tego pojazdy włoskiego producenta Iveco. Ciężarówki wyposażone w napędy elektryczne będą przewozić zarówno sprzęt, jak i ekipy pomiędzy 14 salami koncertowymi w całej Europie.

Fot. SCchannelBG/YouTube


Iveco wspiera Metallice


Iveco zadeklarowało, że oprócz zapewniania elektrycznych ciężarówek S-eWay, planuje ono dostarczyć Metallice elektryczne oraz napędzane CNG autobusy Daily, które służyć będą do transportu na mniejszych dystansach podczas koncertów.


Dzięki temu rozwiązaniu Metallica staje się jednym z najbardziej ekologicznych zespołów heavymetalowych świata, minimalizując podczas trasy koncertowej wytwarzany ślad węglowy.

Fot. SCchannelBG/YouTube


Metallica i Iveco we wspólnej inicjatywie


Współpraca Iveco oraz zespołu Metallica zdecydowanie wskazuje na obopólną korzyść. Metallica od lat wspiera lokalne banki żywności oraz zapewnia fundusze na inicjatywę edukacyjną Metallica Scholars, wspierającą studentów w lokalnych college’ach. Ponadto dzięki współpracy z marką Iveco może ona ograniczyć wytwarzany ślad węglowy podczas koncertów.


Z kolei Iveco dzięki współpracy z amerykańskim zespołem może pochwalić się wspaniałą akcją marketingową, promując swoje elektryczne pojazdy. Jak dodaje Luca, prezes jednostki biznesowej Iveco Group Truck Business Unit:


„Wprowadzenie pełnej gamy produktów Iveco na rok 2024 to wyjątkowy kamień milowy w naszej historii, który otwiera ekscytujący rozdział napędzany naszą nową energią. […] Nie może być lepszego momentu, aby ogłosić prawdziwie elektryzujące partnerstwo. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy jechać „autostradą” z tym niesamowitym zespołem i załogą na pokładzie naszych pojazdów z napędem alternatywnym, kierując się naszym wspólnym powołaniem do wspierania zrównoważonych społeczności i przesuwania granic dla lepszego świata”.


Komentarze

0/10

Autor

Kamil

Redaktor portalu OtoEV. W nowoczesnej, elektrycznej motoryzacji poszukuję nieszablonowości myślenia konstruktorów i złamania konwencji „unifikacji modeli”. Szczególnie przyglądam się rozwojowi segmentu małych miejskich elektryków. Prywatnie miłośnik hot hatchy, muzyki oraz dobrej książki.

Ostatnie komentarze