Nowa fabryka koreańskiego inwestora. Powstała w województwie opolskim

ANP Enertech, koreański producent komponentów do baterii litowo-jonowych, mocniej zaznaczył swoją obecność w Europie poprzez otwarcie nowatorskiego zakładu produkcyjnego w Skarbimierzu, w województwie opolskim.
Fot. Metroplan Polska
Data publikacji: 2024-05-15 Fot. Metroplan Polska

Miłosz

Data dodania: 2024-05-15

Inwestor założył, że wkład o wartości 148 mln zł przełoży się na utworzenie około 100 miejsc pracy.


Technologiczne serce Europy


Zakład został strategicznie ulokowany na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”, co ułatwia dostęp do lokalnych zasobów i umożliwia lepszą kooperację z rozwijającym się rynkiem europejskim.


Dzięki temu ANP Enertech ma szansę nawiązać bliższe relacje z głównymi europejskimi producentami samochodów i dostawcami akumulatorów, w rezultacie czego zwiększa konkurencyjność na globalnym rynku.


Innowacje na bazie nanorurek węglowych


Produkcja będzie skoncentrowana na zawiesinie przewodzącej, opartej na nanorurkach węglowych. Te zaawansowane materiały są kluczowe dla poprawy przewodności, wydajności i żywotności akumulatorów litowo-jonowych.


Jest to niezwykle istotne w kontekście rosnącego zapotrzebowania na zaawansowane technologie w sektorze pojazdów elektrycznych.


Chcą przesunąć granice możliwości


Projekt pod przewodnictwem Metroplan Polska cieszył się wsparciem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz lokalnych polskich firm. Można być z tego dumnym, ponieważ jest to dowodem na wysoki kunszt inżynieryjny i rzemieślniczy w Polsce.


Kwang Lee, dyrektor generalny ANP Enertech, podkreślił znaczenie tej współpracy, mówiąc: „Jesteśmy tutaj nie tylko, aby odpowiadać na bieżące potrzeby, ale także, aby aktywnie przesuwać granice tego, co jest możliwe w technologii akumulatorów do pojazdów elektrycznych”.


Kamień węgielny


Uruchomienie zakładu w Skarbimierzu świadczy o solidnej współpracy międzynarodowej i jest kamieniem węgielnym dla przyszłego rozwoju europejskiego przemysłu motoryzacyjnego.


Inicjatywa uwypukla rolę ANP jako ważnego gracza w międzynarodowym przejściu w kierunku bardziej zrównoważonych i wydajniejszych rozwiązań transportowych, umocowanego na solidnych fundamentach złożonych z wiedzy specjalistycznej lokalnych inżynierów oraz globalnej współpracy.

Komentarze

0/10

Autor

Miłosz

Od kilku lat tworzę treści dla mediów online i tradycyjnych. Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem od pracy w lokalnym, miejskim portalu internetowym. Dziś piszę m.in. dla Bezprawnika.pl, Biotechnologii.pl i News4Media. Wolny czas spędzam na przeglądaniu YouTubea w poszukiwaniu ciekawostek zarówno o świecie dawnym, jak i współczesnym. Chętnie sięgam również po dobrą książkę – tak kryminał, jak i literaturę faktu.

Ostatnie komentarze