Ponad połowa seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie silversów znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Współczesny senior jest nowoczesny i otwarty na niekonwencjonalne formy transportu. Tak wynika z badania przytoczonego przez markę Electroride.
Fot. Have a nice day Photo / Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-05-29 Fot. Have a nice day Photo / Shutterstock.com

Miłosz

Data dodania: 2024-05-29

Coraz więcej osób starszych jest dłużej aktywnych zawodowo, realizuje swoje pasje i poszukuje nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą im utrzymać niezależność i energię życiową jak najdłużej. Najnowsze badania pokazują, że są gotowi do korzystania z innowacji technologicznych, w tym z mikromobilności.


Społeczeństwo jest coraz starsze


Coraz większy odsetek populacji to osoby w wieku senioralnym. Większość państw europejskich przekroczyła próg starczości demograficznej, który ONZ określiło na poziomie 14% udziału obywateli 65+.


W związku z tym gospodarka wielu krajów również się zmienia z uwagi na konieczność dostosowania się do ewoluujących potrzeb społecznych w zakresie opieki zdrowotnej, zatrudnienia czy transportu.


Mikromobilność jako odpowiedź na potrzeby seniorów


Mikromobilność stanowi doskonałą alternatywę dla seniorów, jako że zapewnia im elastyczność w przemieszczaniu się. To jest szczególnie cenne w miejscach o ograniczonej infrastrukturze transportu publicznego. Aż 57% seniorów chciałoby korzystać z pojazdów elektrycznych, gdyby miało taką możliwość. To dowodzi otwartości najstarszej grupy wiekowej na nowinki technologiczne. 51% uważa, że takie pojazdy idealnie wpisują się w ich potrzeby komunikacyjne.


Pojazdy elektryczne są odpowiedzią na potrzeby seniorów, jako proste w obsłudze, o niższych kosztach utrzymania oraz z minimalnym wpływem na środowisko. W miejscach, w których komunikacja publiczna jest ograniczona, entuzjazm do nowych technologii jest jeszcze większy – tam mikromobilnością interesuje się nawet 64% respondentów.


Chcą być niezależni


Badanie przeprowadzone przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna pokazuje seniorów jako niezależnych i chętnych do korzystania z nowoczesnych technologii.


Aż 90% ankietowanych twierdzi, że nie potrzebuje pomocy innych, aby wyjść z domu. Coraz większa liczba klientów Electroride to właśnie seniorzy, którym zależy na samowystarczalności. Chętnie wybierają zarówno pojazdy czterokołowe o otwartym nadwoziu, jak również elektryczne minicary, zastępujące tradycyjne samochody. Dzięki mikromobilności seniorzy mogą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym.

Komentarze

0/10

Autor

Miłosz

Od kilku lat tworzę treści dla mediów online i tradycyjnych. Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem od pracy w lokalnym, miejskim portalu internetowym. Dziś piszę m.in. dla Bezprawnika.pl, Biotechnologii.pl i News4Media. Wolny czas spędzam na przeglądaniu YouTubea w poszukiwaniu ciekawostek zarówno o świecie dawnym, jak i współczesnym. Chętnie sięgam również po dobrą książkę – tak kryminał, jak i literaturę faktu.

Ostatnie komentarze

KIedy będzie czynna ładowarka w Nysie? Stoi ... 25.08.2024
Dopiero planują węglik krzemu? Z tego wynika, ... 22.08.2024