Przybędzie nam ponad 11 000 stacji Supercharger, Elon Musk potwierdza

Niby zwolnienia, niby 500 osób na bruku. Jednak Tesla nie zamierza zwalniać tempa. W planie 10 000 nowych stacji
Przybędzie nam ponad 11 000 stacji Supercharger, Elon Musk potwierdza - zdjęcie główne
Data publikacji: 2024-05-12

MM

Data dodania: 2024-05-12

Górski Pałacyk Noclegi

Elon Musk mówi, że Tesla wyda w tym roku ponad 500 milionów dolarów na rozbudowę sieci Supercharger, na dodatek mówi to po zwolnieniu całego 500 osobowego zespołu, który pracował nad rozwojem sieci.

W zeszłym tygodniu Elon Musk zwolnił cały zespół Tesli zajmujący się kwestią sieci Supercharger w związku z szerszymi zwolnieniami w firmie.


Wywołało to naprawdę spore zamieszanie:


Musk wcześniej powiedział, że Tesla nadal planuje wdrożyć Superchargery, ale w wolniejszym tempie i z naciskiem na dodawanie ładowarek do istniejących lokalizacji.
Teraz dyrektor generalny mówi, że Tesla wyda w tym roku ponad 500 milionów dolarów na rozbudowę sieci Supercharger:
„Powtarzam: Tesla wyda znacznie ponad 500 milionów dolarów na rozbudowę naszej sieci Supercharger, aby stworzyć w tym roku tysiące NOWYCH ładowarek.”


Ile stacji przybędzie za 500 milionów dolarów?


Tesla nigdy nie ujawniła swojego kosztu pojedynczej stacji Supercharger, ale niektóre dane wskazują na 45 000 za ładowarkę, co oznaczałoby, że 500 milionów wystarczy na wybudowanie ponad 11 000 nowych stacji.
Oznacza to, że zarówno Tesla jak i sam Musk lekko się przerazili całą sytuacją. Zęby zarówno na lokalizacje jak i na zwolnionych pracowników Tesli ostrzyli sobie inni wielcy gracze jak Electrify America, czy BP i jej oddział odpowiedzialny za rozwój sieci ładowania. Przypomnijmy, że BP zakontraktowało u Tesli stacje Supercharger za ponad 100 milionów dolarów.


Czy Musk przestraszył się konkurencji? 


To wielce prawdopodobne. Wiadomo przecież, że śledzi on ruchy które wykonują inni wielcy gracze na rynku elektromobilności. 
Nie zdziwię się, jak za tydzień czy dwa, ruszy nabór do działu Supercharger Tesli. 


Komentarze

0/10

Autor

MM

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla Dodaj swój zasięg

Opinie użytkowników Tesla Model X Long Range Plus Oceń ten model

Ocena ogólna

Opinie:

Data dodania: 23.10.2023
Właśnie odbyłem długą podróż tym modelem. Było naprawdę super. Pogoda paskudna 1-2 stopnie Celsjusza, wiatr i deszcz. Prawie 1100 km przejechanych w 1 dzień nawet mnie nie zmęczyło, za mocno. Model X to duże i komfortowe auto. Jedzie się wygodnie i siedzi wysoko. Dobra widoczność dzięki dużym szybom z każdej strony. Auto mega szybkie jak to Tesla, wyprzedanie to bajka. bagażniki zarówno z tyłu jak i z przodu to ogrom nad ogromami. Miejsca nie zabraknie na bank. Jednym małym minusem jest duże zużycie energii. Choć chyba trudno narzekać kiedy 2,5 tony przy prędkościach 120-150 km/h zużywa 280 Wh/km? Niby dużo, ale pamiętajmy że to elektryczny potwór na kołach. Ma ogromne możliwości, a coraz więcej stacji ładowania przy trasach, rozwiązuje problem z dużym zużyciem energii.
zobacz całą opinię

Tesla Model X Long Range Plus

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
4.6
Prędkość maksymalna
250 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
550 km

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Modele producenta Tesla