PSPA zmieniło nazwę. To początek nowego rozdziału
PSNM, z ponad 250 członkami ze spektrum e-mobility ją wspierającymi – od producentów pojazdów elektrycznych po dostawców stacji ładowania – stanowi kluczowy element polskiego i europejskiego ekosystemu nowej mobilności. Organizacja, której działalność bezpośrednio wpływa na polski PKB (16% udziału bądź w przeliczeniu na pieniądze 500 mld zł; tyle wyniósł w 2022 roku przychód firm członkowskich stowarzyszenia, zatrudniających około 500 tys. osób), wyraźnie przyczynia się do wzrostu innowacyjności i konkurencyjności krajowej gospodarki.
PSNM z ambitnymi perspektywami
Założone w 2016 roku PSPA (dziś PSNM) dynamicznie wpłynęło na rozwój zrównoważonego transportu w Polsce i w Europie. Od tego czasu, kiedy globalnie zarejestrowano około 1,2 miliona całkowicie elektrycznych samochodów, ta liczba wzrosła ponad 20-krotnie, a udział rynkowy EV w UE wzrósł z około 1% do niemal 25%. Tak widoczny wzrost jest wynikiem licznych działań PSNM, w tym wydania ponad 500 raportów, przeprowadzenia około 400 szkoleń oraz realizacji wielu projektów badawczych oraz pilotażowych.
Przyszłość PSNM na mapie globalnych trendów
Pod przewodnictwem Macieja Mazura, prezydenta AVERE – największej i najstarszej organizacji promującej zrównoważony transport w Unii Europejskiej – PSNM kontynuuje swoją misję.
Organizacja dąży do poprawy warunków dla stabilnego rozwoju nowej mobilności w Polsce i Europie i uczestniczy w kształtowaniu korzystnych ram prawno-gospodarczych. Jak twierdzi, z zaangażowaniem wspiera konkurencyjność sektora nowej mobilności, odpowiadając w ten sposób na współczesne wyzwania gospodarcze, społeczne i klimatyczne.
PSNM kreuje rynek
Jako organizacja kreująca rynek zrównoważonego transportu PSNM pozostaje na czele inicjatyw modelujących przyszłość transportu w skali krajowej i międzynarodowej. Wspierając transformację krajowego przemysłu i promując rozwój zeroemisyjnych oraz intermodalnych form transportu, PSNM zobowiązuje się do popularyzowania zrównoważonego rozwoju na każdym kroku, od lokalnych inicjatyw po globalne partnerstwa.
Komentarze